W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Grunwald Ruda Śląska przegrał z PGE VIVE II Kielce.

ZOBACZ: PLEBISCYT SPORTOWY 2019 | Wybieramy sportowców, trenerów, drużyny i talenty - trwa głosowanie. Sprawdź liderów i zagłosuj

Grunwald Ruda Śl. - PGE VIVE II Kielce 25:26 (15:12)

Kielczanie zagrali bez czterech czołowych zawodników - Miłosza Wałacha, Cezarego Surgiela, Mateusza Czerwińskiego i Dominika Urbanowskiego, a mimo to poradzili sobie na trudnym terenie. W pierwszej połowie gospodarze prowadzili już różnicą sześciu trafień. Dobrą zmianę dał Mikołaj Pietrzyk, który pojawił się w kieleckiej bramce w 25 minucie. Tuż po przerwie odbił kilka piłek, dzięki czemu kielczanie szybko doprowadzili do stykowego wyniku (15:14), a potem nie dawali odskoczyć Grunwaldowi na więcej niż dwie, trzy bramki różnicy. W pewnym okresie Pietrzyk obronił trzy rzuty karne z rzędu.

Rezerwy PGE VIVE do pierwszego remisu doprowadziły w 50 minucie (22:22), a na pierwsze prowadzenie wyszły w 56 minucie. Za chwilę zespół z Kielc wygrywał już różnicą dwóch bramek. Ślązacy minutę przed końcem zdobyli kontaktowego gola, ale nasza drużyna bardzo dojrzale rozegrała końcówkę, oddając rzut na trzy sekundy przed zakończeniem meczu. Rzut był nieskuteczny, ale nie miało to już żadnego znaczenia.