2. liga piłkarzy ręcznych. Wygrana Wisły Sandomierz w Kielcach z rezerwami PGE VIVE

PK
W meczu grupy mistrzowskiej II ligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE II Kielce przegrało z Wisłą Sandomierz.

PGE VIVE II Kielce - Wisła Sandomierz 25:32 (13:17)

PGE VIVE II: Wałach, Kuczkowski - Urbanowski 2 (2), Fąfara 2, Siołek 1, Kordos 2, B. Mazur 3, Pinda 1, Szaniawski, Włodarski 2 (1), Balawejder 5, Zdziech 6 (1), Radomski 1.

Wisła: Skowron, Pęgielski - Solon 2, Kabata 1, Żelazny, Białkowski 10 (4), Zieliński, J. Mazur, Sadecki, Anwajler 2, Szklarski 1, Dusak 3 (2), Cupisz 10, Werstler 3.

Sandomierzanie tydzień temu ponieśli w Kielcach pierwszą porażkę w rozgrywkach, po rzutach karnych ulegając wiceliderowi grupy mistrzowskiej, AZS UJKS Społem Kielce. Przy okazji ponownej wizyty w stolicy województwa nie zamierzali popełniać tego błędu w konfrontacji z dużo niżej notowanym i mniej doświadczonym zespołem rezerw PGE VIVE. Wisła, grająca wciąż bez będącego na zwolnieniu lekarskim trenera Adama Węgrzynowskiego, od początku narzuciła swoje warunki gry.

Goście grali skutecznie, a szczególnie dotyczy to zawodników, którzy zdobyli po 10 bramek - Tomasza Cupisza i Michała Białkowskiego. W 12 minucie goście prowadzili 7:4, a w 28 - 16:11. W drugiej połowie szybko powiększyli prowadzenie do ośmiu goli (22:14) i zaczęli kontrolować wynik.