2. liga piłkarzy ręcznych. Wysoka wygrana PGE VIVE II w derbach Kielc

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP III Kielce przegrała z PGE VIVE II Kielce.

SMS ZPRP III Kielce - PGE VIVE II Kielce 26:39 (13:21)

SMS ZPRP III: Szczepanik,Jastrzębski - Będzikowski 1, Makuła 3 (1), Wiaderny 5, Świt 1, Antolak 1 (1), Michałowicz 1, Kacprzyński 1, Wawrzyniak 2, Majrzchak, Jarosz 2, Stempin 2, Kotliński 6, Grzybowski 1.

PGE VIVE II: Wałach 1, Kruk - Górski, Sztandera, Fąfara 7, Murzec 11, Cieszkowski, Rękas 4, Kordos 3, Bandrowski 2, Żmudzki 4, Balawejder, Szaniawski 3, Wójcik 2 (1), Radomski, Zdziech 2.

Młodzieżowe derby Kielc dla bardziej doświadczonych zawodników rezerw mistrzów Polskl, które zagrały bez swojego czołowego gracza, Cezarego Surgiela. Lewoskrzydłowy, który grał ostatnio sporo w pierwszym zespole, dostał wolne. Goście szybko zbudowali kilkubramkową przewagę - w 5 minucie prowadzili 4:1, w 18 - 14:7. Obie drużyny popełniały sporo błędów w ataku, ale więcej robili ich gospodarze, w dodatku bardzo dobrze w bramce PGE VIVE spisywał się Miłosz Wałach (w całym meczu blisko 40-procentowa skuteczność), co pozwalało gościom przeprowadzać kontrataki. Zwykle kończył je Michał Murzec.

W drugiej połowie drużyna Aleksandra Litowskiego nadal budowała przewagę, przeprowadzając składne akcje w ataku pozycyjnym. W 38 minucie było już 28:15, a w 51 - 35:20.