2. liga. Świetna końcówka piłkarzy ręcznych Wisły Sandomierz i wygrana nad MOSiR Bochnia

PK
Sławomir Stachura
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych Wisła Sandomierz wygrała z MOSiR Bochnia.

Wisła Sandomierz - MOSiR Bochnia 35:26 (18:14)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Solon 8, Białkowski 3, Rusin 5 (3), Sadecki 3, Anwajler 1, Szklarski, Drzymalski 1, Dusak 4 (1), Cupisz 6, Werstler 4.

Piąty mecz i piąta wygrana lidera grupy. Zespół z Bochni przez niemal cały mecz stawiał sandomierzanom dość mocny opór. Wprawdzie Wisła, poza początkiem spotkania, kiedy przegrywała 2:4 (6 min) i remisowała 6:6 (11), cały czas wygrywała, ale nie było to całkowicie stabilne prowadzenie. W 25 minucie drużyna trenera Adama Węgrzynowskiego wygrywała 15:13, a do przerwy prowadziła cztererma golami.

Gdy w 40 minucie "wiślacy" objęli siedmiobramkowe prowadzenie (23:17) wydawało się, że rywal jest przełamany. Ale goście walczyli nadal - w 49 minucie było tylko 25:22, a w 52 - 28:24. Końcówka w wykonaniu gospodarzy była jednak piorunująca - wygrali ją 7:2.

Materiał oryginalny: 2. liga. Świetna końcówka piłkarzy ręcznych Wisły Sandomierz i wygrana nad MOSiR Bochnia - Echo Dnia Świętokrzyskie