Wiktor Gumiński
Runda wiosenna jest bardzo nieudana dla Polonii Nysa.
Runda wiosenna jest bardzo nieudana dla Polonii Nysa. Wiktor Gumiński
Po porażce 1:3 w wyjazdowym spotkaniu 32. kolejki 3 ligi (grupa 3) z rezerwami Miedzi Legnica, Polonia Nysa ma już bardzo małe szanse na uratowanie się przed spadkiem do BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej.

W związku z tym, że do 3 ligi zdegradowany zostanie już na pewno Śląsk II Wrocław, 15. miejsce zajmowane obecnie przez nysan również jest już na sto procent pozycją spadkową (a najpewniej takową będzie również na koniec sezonu i 14. lokata).

O występie nysan w Legnicy można w skrócie powiedzieć „miłe złego początki”. To oni bowiem jako pierwsi zdobyli w tym meczu bramkę, a dokładnie uczynił to w 30. minucie Patryk Perkowski.

Co jednak z tego, skoro zaledwie około 60 sekund później był już remis. Autorem wyrównującego trafienia był Emmanuel Agbor. I nie było to ostatnie jego słowo w tej potyczce.

W 54. minucie to on dał bowiem również Miedzi II prowadzenie 2:1. Niespełna kwadrans później wynik ustalił niezwykle efektownym golem Błażej Szczepaniak, lobując z połowy boiska bramkarza Polonii Ignacego Marciniaka.

Nyski zespół mógł jeszcze nieco zmniejszyć straty, ale w 90. minucie rzut karny zmarnował Jan Leończyk.

Miedź II Legnica – Polonia Nysa 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Perkowski – 30., 1:1 Agbor – 31., 2:1 Agbor – 54., 3:1 Szczepanek – 66.
Polonia: Marciniak – Sasin, Kudra, Redek, Leończyk – Pisula, Rakoczy, Perkowski, Zimon (83. Kotowicz), Sikora (62. Kapica) – Duda (54. Maruszak).
Żółte kartki (Polonia): Leończyk, Trochanowski, Maruszak.