Bartosz Wartałowicz
W 25 kolejce 3 ligi grupy 4 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 4:2 z Wisłą Sandomierz. Trener Robert Chmura dostał czerwoną kartkę, za krytykowanie decyzji sędziego, o niepodyktowaniu rzutu karnego dla gości.

Wygrana KSZO w derbach z Wisłą. Były kontrowersje

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Wisła Sandomierz 4:2 (1:0)
Bramki: Kamil Bełczowski 29, Michał Nawrot 61, Paweł Zdyb 74, Jakub Pawlik 88 - Mateusz Wyjadłowski 64, Marcin Sudy 77.
KSZO: Burek - Maidanevych, Jarzynka, Mężyk, Domagała (54 Zdyb) - Nawrot, Dumaniuk (46 Dziubiński), Lipka (67 Zimnicki) - Bełczowski (67 Pawlik), Janaszek (46 Chernii), Brągiel.
Wisła: Czarnogłowski - I. Wódz (53 Bień), Sudy, Khorolskyi, Cichoń - Michalczyk (77 Kotalczyk), Furman (53 Kościółek), Stokłosa (53 Uciński - Szczypek, Abate, Wyjadłowski (77 J. Wódz).
Żółte kartki: Bełczowski, Mężyk, Burek, Maidanevych - Khorolskyi
Sędziował: Gerard Gawron (Mielec)
W 67 minucie czerwoną kartkę obejrzał trener Wisły - Robert Chmura.
- Ciekawy mecz dla kibiców, dla nas trochę mniej, bo mogliśmy zapobiec utracie dwóch bramek, ale strzeliliśmy cztery gole i wygraliśmy mecz - Rafał Wójcik, trener KSZO. - Kluczowa sytuacja tego meczu, sędzia nie podyktował rzutu karnego, tylko on wie dlaczego. Mielibyśmy szansę na remis 2:2. Oczywiście, wygrała drużyna lepsza, która zdobyła 4 gole, ale szkoda tej sytuacji - podsumował krótko szkoleniowiec Wisły, Robert Chmura.

Na boisku lepszy był KSZO, który tworzył sobie sytuacje i pierwszą wykorzystał w 29 minucie, a do bramki trafił Kamil Bełczowski. Na murawie działo się sporo, ale brakowało konkretów, aż do 61 minuty, kiedy wynik podwyższył Michał Nawrot. Goście z Sandomierza nie składali broni i Mateusz Wyjadłowski zdobył gola kontaktowego w 64 minucie, a 3 minuty później sędzia nie dopatrzył się faulu na Lionelu Abate, na co zareagował szkoleniowiec gości i został odesłany na trybuny, przez sędziego głównego spotkania. Na kwadrans przed końcem gola na 3:1 zdobył Paweł Zdyb, ale błyskawicznie odpowiedziała Wisła golem Marcina Sudego. Nadzieje na remis odebrał podopiecznym Roberta Chmury**Jakub Pawlik**, który w 88 minucie ustalił wynik spotkania.