Dorota Kułaga
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec pokonali Wisłokę Dębica 3:1.
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec pokonali Wisłokę Dębica 3:1. Kamil Bielaszewski
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec w sobotę zdobyli pierwsze trzy punkty w drugim meczu w 3 lidze w sezonie 2022/2023. Pokonali Wisłokę Dębica 3:1.

KSZO 1929 Ostrowiec - Wisłoka Dębica 3:1 (2:0)
Bramki: Kostiantyn Czernij 20, Michał Nawrot 27 z karnego, Radosław Sylwestrzak 88 - Kamil Rębisz 90.
KSZO 1929: Burek – Domagała, Sylwestrzak, Camargo, Cukrowski (82.Zdyb) – Burzyński (82.Lipka), Tymoshenko, Dziubiński – Brągiel (72.Mężyk), Czernii (68.Pawlik), Nawrot.
Wisłoka: Daniel – Kardyś, Staszczak (65.Jędryas), Boksiński – Smoleń (65.Surma), Fedan, Łanucha, Falarz (65.Rachwalik) – Maślany (65.Rachfalik), Maik, Siedlik (70.Król).
Żółte kartki: Dziubiński, Lipka (KSZO 1929) – Maik, Siedlik (Wisłoka).
Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko).

Podopieczni trenera Rafała Wójcika odnieśli zasłużone zwycięstwo. Prowadzili już 3:0 i w ostatnich sekundach spotkania Wisłoka zdobyła kontaktową bramkę. KSZO 1929 objął prowadzenie w 20 minucie. Kostiantyn Czernij dostał piłkę, obrócił się i uderzył tak precyzyjnie, że bramkarz Wisłoki był bez szans, W 27 minucie Czernii znowu wystąpił w roli głównej, ładnie przyjął piłkę, a atakujący go zawodnik gości bezmyślnie zagrał piłkę ręką. Sędzia nie miał wątpliwości - podyktował rzut karny. Pewnym strzałem na gola zamienił go Michał Nawrot.

Po przerwie gospodarze zdobyli jedną bramkę, ale jaką! To było trafienie z gatunku stadiony świata w wykonaniu kapitana Radosława Sylwestrzaka. Odebrał piłkę na swojej połowie, minął zwodem jednego z piłkarzy Wisłoki i fantastycznym strzałem z połowy boiska, z około 40 metrów przelobował bramkarza Wisłoki. Po tym trafieniu wymownie spojrzał w niebo...A po chwili utonął w objęciach kolegów z drużyny, którzy gratulowali mu efektownego trafienia.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0