3 liga. Porażka rezerw Korony Kielce z Wólczanką Wólka Pełkińska 1:2 [ZDJĘCIA Z MECZU I KIBICÓW]

dor
Rezerwy Korony Kielce przegrały z Wólczanką Wólka Pełkińska 1:2.
Rezerwy Korony Kielce przegrały z Wólczanką Wólka Pełkińska 1:2. Fot. Dorota Kułaga
W trzecioligowym meczu Korona II Kielce przegrała u siebie z Wólczanką Wólka Pełkińska 1:2. Na spotkaniu był między innymi Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland.

Korona II Kielce - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:2 (1:1)
Bramki: Zvonimir Petrović 38 - Krzysztof Pietluch 25, Krystian Wrona 75.
Korona II: Osobiński 7 - Prętnik 5 (68. Bujak 2), Więckowski 5, Dziubek 4 (88. Malec nie klas.), D. Lisowski 5 - Petrović 5, P. Lisowski 7, Basiuk 5 (66. Słabosz 3), Górski 4 (66. Jopkiewicz 2), Sowiński 4 - Piróg 4.
Wólczanka: Bieniek - Wach, Wrona, Pawłowski, Łazarz - Szczypek, Podstolak (81. Baran), Galara (81. Masny), Pietluch (90. Matofij) - Olejarka (64. Dusiło), Durda (64. Bała).

W 21 minucie po błędzie Michała Dziubka w sytuacji sam na sam z Jakubem Osobińskim znalazł się napastnik Wólczanki Krzysztof Pietluch - jego uderzenie nogą obronił golkiper kieleckiej drużyny. W 25 minucie Pietluch już się nie pomylił. Wygrał bezpośredni pojedynek z Osobińskim i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Podopieczni trenera Sławomira Grzesika ruszyli do odrobienia jednobrakowej straty. W 31 minucie dobry rajd Zvonimira Petrovicia zakończył się niecelnym strzałem. W 33. minucie goście mogli podwyższyć wynik, ale Osobiński popisał się znakomitą interwencją. broniąc w sytuacji sam na sam z Pietluchem, niezwykle aktywnym zawodnikiem Wólczanki, stwarzającym sporo problemów kieleckiej defensywie.

W 38 minucie Korona doprowadziła do wyrównania. Zvonimir Petrović popisał się ładnym strzałem z około 20 metrów i było 1:1. Przez pierwszych 25 minut drugiej połowy kielecki zespół nie zagroził bramce Wólczanki. Za to w 67 minucie znowu na wysokości zadania stanął Osobiński, wygrywając bezpośredni pojedynek z Kamilem Bałą. W 75 minucie goście jednak po raz drugi cieszyli się ze strzelenia gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystian Wrona strzałem głową pokonał Osobińskiego.

W końcówce Korona mogła doprowadzić do wyrównania. Mateusz Sowiński przegrał jednak bezpośredni pojedynek z bramkarzem gości i porażka Korony II stała się faktem.

- Mecz na niezłym poziomie. Popełniliśmy proste błędy w defensywie, które przeciwnik wykorzystał. Za mało mieliśmy też atutów z przodu - podsumował spotkanie Sławomir Grzesik, trener rezerw Korony.