3 liga. Soła Oświęcim pokonała lidera, i to na jego boisku

Jerzy Zaborski
Soła Oświęcim (pasiaste stroje) pokonała lidera, i to na jego boisku.
Soła Oświęcim (pasiaste stroje) pokonała lidera, i to na jego boisku. Fot. Jerzy Zaborski
Soła Oświęcim lubi potykać się z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Po raz drugi w tym sezonie pokonała go, tym razem na wyjeździe 2:1.

Szybko trafił Arkadiusz Czapla, który wygrał pojedynek z Wierzgaczem. Oświęcimianie mieli przed przerwą jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. Przemysław Knapik nie skopiował wyczynu swojego młodszego kolegi, a po akcji oskrzydlającej Mateusza Glenia i zagraniu wzdłuż bramki, piłki nie dosięgnęli Knapik z Czaplą.

Po przerwie, po akcji Glenia, piłkę przed bramką przepuścił Czapla, a strzał Hałgasa był formalnością. Po faulu Marcina Drzymonta gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Przed oświęcimską bramką często się kotłowało, ale wynik nie uległ zmianie.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Soła Oświęcim 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Czapla 12, 0:2 Hałgas 63, 1:2 Tylec 82 karny.

KSZO: Wierzgacz – Stachurski, Sołytkiewicz, Łatkowski, D. Heba – Mężyk (65 Mianowany), Tylec, Czajkowski, Gil (60 Łokieć) – Ł. Jamróz, Grunt (55 Dąbkowski).

Soła: Gargasz – Kasolik, Szewczyk, Drzymont, W. Jamróz – Gleń (82 Janik), Wawoczny, Dynarek, Hałgas – Czapla (84 Wadas), Knapik (70 Snadny).

Sędziował: Tomas Mroczek (Mielec). Żółte kartki: Szewczyk, Drzymont (dwie), Wawoczny, Kasolik. Czerwona kartka: Drzymont (82 min). Widzów: 1500.