Jaromir Kruk, dor
Korona II wygrała ważny mecz z Cracovią II 3:0. Na zdjęciu Oskar Sewerzyński i Bojan Cecarić, były piłkarz Korony. Fot. Dorota Kułaga
Po emocjonującym ciekawym meczu Korona II Kielce pokonała Cracovię II 3:0. W zespole gości grał między innymi Bojan Cecarić, do niedawna zawodnik ekstraklasowej Korony.

Korona II Kielce – Cracovia II 3:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Sowiński 19 dobitka swojego karnego po obronie bramkarza, Dawid Lisowski 59, Jakub Konstantyn 72.
Korona II: Sandach 6 – Więckowski 5, Sewerzyński 6 (84 R. Turek), Kośmicki 6, Bujak 5 (79 Malec) – Cukrowski 6, P. Lisowski 6, Słabosz 6 (79 K. Turek nie klas.), D. Lisowski 8 – Sowiński 6 (61 Konstantyn 5), Piróg 7.
Cracovia II: Wilk – Stachera, Ziemnik, Bracik, Zaucha – Pituła (61 Matheus), Malisz – Ruben Lopez (83 Bała), Ożóg (46 Jarzynka), Wiśniewski – Cecarić (61 Biernat).
Żółte kartki: Sewerzyński, Piróg, Słabosz, R. Turek – Ożóg, Ziemnik, Malisz.
Sędziował: Jakub Pych (Rzeszów).
Widzów: 100.

Cracovia II prowadzona przez Piotra Gizę, który był z reprezentacją Polski na mundialu w 2006 roku w Niemczech przyjechała do Kielc z Bojanem Cecariciem w ataku. Były piłkarz Korony w pierwszej odsłonie był kompletnie niewidoczny, a to gospodarze stwarzali groźne okazje. W 6 minucie po podaniu Dawida Lisowskiego sam na sam z bramkarzem wyszedł Artur Piróg, ale skutecznie interweniował Adam Wilk (11 meczów w ekstraklasie). Potem bramkarz Cracovii nie dał się zaskoczyć Mateuszowi Sowińskiemu (8 minuta), ale już w 19 minucie stanął przed trudnym zadaniem. Arbiter przyznał rezerwom Korony rzut karny za faul na Cukrowskim. Do piłki podszedł Sowiński i strzelił zbyt lekko. Wilk odbił piłkę, ale przy dobitce nie miał żadnych szans. Po zmianie stron Pasy dążyły do wyrównania, ale w 59 minucie piłkę jednemu z ich defensorów zabrał Dawid Lisowski. Wyszedł sam na sam z Wilkiem i pokonał go precyzyjnym strzałem. Korona II nie spoczęła na laurach, a jako kolejny na listę zdobywców goli wpisał się Jakub Konstantyn finalizując piękne podanie Artura Piróga.

Na meczu byli znani zawodnicy i trenerzy, między innymi trenerzy Korony Kielce Maciej Bartoszek, Kamil Kuzera, były trener Korony Leszek Ojrzyński, były bramkarz i trener bramkarzy w Koronie Mariusz Mucharski oraz piłkarze pierwszoligowej Korony, między innymi Rafał Grzelak.