4. PKO Bieg Charytatywny w Kaliszu: Wybiegali posiłki dla...

4. PKO Bieg Charytatywny w Kaliszu: Wybiegali posiłki dla dzieci [ZDJĘCIA]

Andrzej Kurzyński

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

4. PKO Bieg Charytatywny w Kaliszu: Wybiegali posiłki dla dzieci [ZDJĘCIA]
1/193
przejdź do galerii

4. PKO Bieg Charytatywny w Kaliszu: Wybiegali posiłki dla dzieci [ZDJĘCIA]

©Andrzej Kurzyński

4. PKO Bieg Charytatywny zagościł na Stadionie Miejskim w Kaliszu. O jak największą liczbę okrążeń rywalizowano na zmodernizowanym obiekcie lekkoatletycznym. Na trybunach nie zabrakło kibiców.
W sobotę odbył się 4. PKO Bieg Charytatywny w Kaliszu. Impreza zagościła na stadionie miejskim, gdzie 350 biegaczy uczestniczyło w biegowej sztafecie, by przez godzinę pokonywać kolejne okrążenia. Ambasadorami biegu w Kaliszu byli mistrzowie Europy w biegach Paweł Januszewski i Marcin Urbaś.

4. PKO Bieg Charytatywny zagościł w dwunastu miastach w Polsce. Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie i Wrocławiu.
Miasta rywalizowały między sobą pod względem liczby pokonanych okrążeń. Kalisz w tej rywalizacji znalazł się na dziesiątym miejscu. W ostatniej chwili lepsi okazali się biegacze w Warszawie, którzy przebiegli o zaledwie kilkadziesiąt okrążeń więcej.

W całej imprezie najważniejszy był jednak cel, czyli pomoc potrzebującym dzieciom. Przed rokiem w PKO Biegu Charytatywnym wzięło udział 6401 osób. Wszyscy pokonali łącznie 30 915 okrążeń, co daje 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 650 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci (kwota ta uwzględnia również opłaty startowe). Od pierwszej edycji biegu kwota ta wyniosła już ponad 1,9 mln zł!

W Kaliszu kwota 10 tysięcy złotych trafi do Caritas Diecezji Kaliskiej. Jak poinformował ksiądz Jacek Andrzej­czak, pieniądze w całości zostaną przeznaczone na posiłki dla dzieci uczęszczających do świetlicy.

- Mamy pod swoją opieką około 200 dzieci. Te pieniądze bardzo nam się przydadzą - podkreśla dyrektor kaliskiej Caritas.

W kaliskim biegu - sztafecie wzięło udział 68 pięcioosobowych drużyn. Najlepsza okazała się ekipa Parkrun Kalisz w składzie Piotr Korzekwa, Robert Kaliciński, Rafał Suchanecki, Marcin Andrzejewski i Dawid Mikołajewski. Panowie w godzinę pokonali 48 okrążeń. W sumie uczestnicy kaliskiego biegu przebiegli 2556 okrążeń. Warto dodać, że w kaliskim biegu nie zabrakło drużyn Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji, pracowników kaliskiego ratusza, czy ratowników medycznych oraz kaliscy motocykliści. Do Kalisza przyjechali też biegacze z Legnicy i Kluczborka. Najstarszą uczestniczką biegu była Małgorzata Skrzypczak, a najstarszym biegaczem Tadeusz Tomeczek. Czas najszybszego okrążenia w Kaliszu wyniósł 58 sekund i należy do ekipy Biegam Pomagam Sprint Legnica.
Zobacz galerię
Podczas godzinnego biegu zawodnicy dawali z siebie wszystko, przy gorącym wsparciu publiczności na trybunach. A ten najlepszy należał do przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu.

- Każda inicjatywa charytatywna jest godna podkreślenia. Sam od wielu lat jestem członkiem „drużyny szpiku”. Tutaj możemy wesprzeć inny cel. Piękne jest to, że tak bardzo dużo ludzi chce uczestniczyć w takiej akcji i wspierać tych, którzy potrzebują pomocy. Ludzi jest mnóstwo, wszyscy uśmiechnięci, nawet ci, którzy są zmęczeni po kilku okrążeniach nie odpuszczają – podkreśla Marcin Urbaś. - Sama formuła biegu była bardzo wymagająca i męcząca zawodników. Są zmiany i wchodzi się z powrotem i biegnie określoną ilość czterystumetrówek. Trzeba więc liczyć siły na zamiary i wiedzieć z jakim tempem pobiec, żeby dotrwać do samego końca rywalizacji. Jest ciężko, ale także widowiskowo. Bieganie kolejnych okrążeń przez tego samego zawodnika pewnie szybko by się znudziło kibicom, a tutaj cały czas jest tempo.

Na pamiątkę udziału w 4. PKO Biegu Charytatywnym uczestnicy otrzymali wyjątkowe medale w kształcie serca oraz specjalnie przygotowane na tę okazję koszulki.

POLECAMY:
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz

Poradnik biegacza

Biegać każdy może, ale czy każdy powinien?

Biegać każdy może, ale czy każdy powinien?

Jak biegać, żeby to wyszło na zdrowie?

Jak biegać, żeby to wyszło na zdrowie?

Jak zacząć bieganie po 40. roku życia?

Jak zacząć bieganie po 40. roku życia?