4. PKO Bieg Charytatywny we Wrocławiu. Biegali dla...

4. PKO Bieg Charytatywny we Wrocławiu. Biegali dla potrzebujących dzieci [ZDJĘCIA]

JEW, DF

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

4. PKO BIEG CHARYTATYWNY WROCŁAW 2018
1/86
przejdź do galerii

4. PKO BIEG CHARYTATYWNY WROCŁAW 2018 ©Paweł Relikowski

Kilkaset osób wystartowało w wielkiej sztafecie 4. PKO Biegu Charytatywnego we Wrocławiu. Rywalizację w szczytnym celu rozegrano na stadionie AWF Wrocław przy al. Paderewskiego 35 w sobotę 15 września 2018. Wrocław był jednym z 12 miast, gdzie w sobotę odbył się 4. PKO Bieg Charytatywny. Zobaczcie zdjęcia z tej fantastycznej imprezy.
– To już czwarta edycja biegu sztafetowego, w którym pomagamy dzieciom. Skupiamy się na zapewnieniu wyżywienia tym, które tego najbardziej potrzebują. Są miejsca, gdzie nasza pomoc jest niezbędna – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny maksymalnie 50 tys. zł na każdą lokalizację, a jej ostateczna wysokość uzależniona będzie od liczby pokonanych przez drużyny okrążeń. Hasłem 4. PKO Biegu Charytatywnego było „Pomagamy z każdym krokiem”, co w bodaj najlepszy i najkrótszy sposób określa formułę wspomnianej imprezy.

We Wrocławiu wygrał zespół Atma / KB Harcownik w składzie: Artur Korzeń, Marcin Siciarz, Adam Maniak, Bartosz Roskosz i Jacek Załubski. Zwycięzcy wykonali 49 okrążeń. Uczestnicy 4. PKO Biegu Charytatywnego na stadionie AWF Wrocław przemierzyli w sumie 2744 okrążenia. Stolica województwa dolnośląskiego w klasyfikacji miast zajęła trzecie miejsce – za Lidzbarkiem Warmińskim (2757) i Łomżą (2753).Aby włączyć się do pomocy, wcale nie trzeba było zakładać butów do biegania. Na każdym z 12 stadionów najgłośniejsza i najbardziej pomysłowa grupa kibiców wygrała konkurs, w którym zwycięstwo pozwala na przekazanie środków finansowych na wybrany cel charytatywny. – To nowość, dzięki której 4. PKO Bieg Charytatywny będzie jeszcze bardziej wyjątkowy – wyjaśnia Małgorzata Głębicka.

Przed tygodniem we Wrocławiu organizowano maraton, którego PKO Bank Polski również jest głównym sponsorem. Oba wydarzenia zostały włączone w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na specjalnie przygotowanej tablicy uczestnicy 4. PKO Biegu Charytatywnego mogli przekazać swoje życzenia dla ojczyzny. Swój znak chcieli pozostawić także najmłodsi, którzy dopiero zaczynają przygodę z pisaniem i ortografią, o czym świadczy chociażby życzenie „szczyenścia”. Jednym z patriotycznych aspektów zawodów były także koszulki. Z tyłu znajdował się napis „Niepodległa”.

Ambasadorem 4. PKO Biegu Charytatywnego we Wrocławiu był Paweł Czapiewski. Były średniodystansowiec i aktualny rekordzista Polski na 800 metrów co prawda nieco spóźnił się na start głównego biegu o godz. 11, jednak wynagrodził to kibicom i biegaczom, pozując ochoczo do wspólnych zdjęć. Po zakończeniu rywalizacji brązowy medalista mistrzostw świata z 2001 roku (Edmonton) przebiegł honorowe okrążenie z wszystkimi uczestnikami wydarzenia.

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 6,4 tys. biegaczy, którzy pokonali 31 tys. okrążeń (jedno liczy 400 m). Zawodnicy wypracowali wówczas 653 tys. zł. Po trzech pierwszych PKO Biegach Charytatywnych łączna kwota przekazana potrzebującym wyniosła 1,9 mln zł.

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czyli biednym dzieciom pomogą

Taka prawda (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

klienci PKO BP.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
hehe

???? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

czytanie ze zrozumieniem Cię boli, czy Twój mózg nie daje rady przetworzyć takiego natłoku liter ?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
No to lepiej powiedz, jak to zrozumiałeś?

Taka prawda (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Biegacze nogami napędzali maszynkę do drukowania pieniędzy?

Terminarz

Poradnik biegacza

Biegać każdy może, ale czy każdy powinien?

Biegać każdy może, ale czy każdy powinien?

Jak biegać, żeby to wyszło na zdrowie?

Jak biegać, żeby to wyszło na zdrowie?

Jak zacząć bieganie po 40. roku życia?

Jak zacząć bieganie po 40. roku życia?