7DAYS EuroCup: Słaba skuteczność Śląska i porażka z Metropolitans

Dawid Foltyniewicz
Paweł Relikowski
Śląsk wciąż musi czekać na pierwsze zwycięstwo po powrocie do Hali Stulecia. We wtorek wrocławianie przegrali w 11. kolejce 7DAYS EuroCupu z Boulogne Metropolitans 59:74.

Śląsk dobrze wszedł we wtorkowy mecz, prowadząc po pięciu minutach 13:5. Zgrana defensywa WKS-u nie pozwalała rywalom na zbyt wiele. Później do głosu doszli jednak paryżanie, którzy na zakończenie pierwszej kwarty doprowadzili do wyrównania 20:20. Wrocławianie dość łatwo dochodzili do sytuacji rzutowych, ale kilkukrotnie mylili się w na pozór łatwych sytuacjach.

Po krótkiej przerwie żaden z zespołów nie grzeszył skutecznością. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem Metropolitans (36:35) i furią Andreja Urlepa. W ostatnich sekundach Trójkolorowi prowadzili akcję, jednak stracili piłkę, pozwalając przeciwnikom na szybką kontrę zakończoną efektownym alley-oopem. Ostatecznie sędziowie nie zaliczyli tych punktów.

Po zmianie stron nie tylko Andrej Urlep, ale także kibice zgromadzeni w Hali Stulecia kilkukrotnie łapali się za głowę. Skuteczność Śląska (a właściwie jej brak) była zatrważająca. WKS w trzeciej kwarcie uzbierał zaledwie 10 oczek. Przyjezdni m.in. dzięki celnym rzutom za trzy punkty odskoczyli wrocławskiej drużynie na osiem punktów.

Paryżanie dość szybko rozwiali nadzieje Śląska na drugie zwycięstwo w tej edycji EuroCupu. Świadomi presji czasu gracze WKS-u często oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji i po raz kolejny brakowało im skuteczności w sytuacjach podkoszowych. Ostatecznie podopieczni Andreja Urlepa - po podaj najgorszym swoim występie w europejskich pucharach - przegrali 59:74.

Wrocławscy koszykarze nie będą musieli długo czekać na okazję do rehabilitacji. Już w najbliższy piątek podejmą w Hali Stulecia rewelacyjnego beniaminka Energa Basket Ligi, czyli Grupę Sierleccy Czarnych Słupsk.

Śląsk Wrocław - Boulogne Metropolitans 59:74 (20:20, 15:16, 10:17, 14:21)
Śląsk: Trice 11, Kanter 9, Kolenda 6, Dziewa 6, Ramljak 6, Langevine 6, Karolak 5, Justice 5, Meiers 5, Gordon, Gabiński, Tomczak
Boulogne: Hornsby 15, Crocker 14, Michineau 12, Hunter 10, Ginat 10, Cummings 7, Halilowić 6, Konate 0, Sy 0, Hy-You-Fat 0, Yomi.

Sportowiec Roku 2021 #sportowiecrokuGWr - DOŁĄCZ DO WYDARZENIA!