7DAYS EuroCup: Śląsk dopiero w końcówce stracił kontakt z Türk Telekom

Dawid Foltyniewicz
Türk Telekom Basketbol
Przez trzy kwarty WKS Śląsk Wrocław toczył wyrównany bój z Türk Telekom Ankara w 3. kolejce grupy B 7DAYS EuroCupu. Ostateczne WKS przegrał 73:89.

Po przejęciu zespołu przez trenera Andreja Urlepa i transferze Travisa Trice'a Śląsk znacząco poprawił grę w porównaniu do występów na początku sezonu. Ten drugi był zdecydowanie najjaśniejszą postacią WKS-u we wtorkowym spotkaniu. Amerykanin w drugiej kwarcie zdobył 16 punktów z rzędu dla dolnośląskiego zespołu, dzięki czemu Trójkolorowi schodzili na przerwę przy prowadzeniu 42:40.

Podopieczni Urlepa przez 30 minut toczyli wyrównany bój z drużyną z Ankary. W ostatniej kwarcie gra Śląska się jednak zacięła, wrocławscy koszykarze w jej trakcie zdobyli zaledwie osiem punktów. Na domiar złego Jakub Karolak nabawił się kontuzji stawu skokowego. – Przegraliśmy mecz, bo jeden z bardzo ważnych graczy w naszej rotacji doznał urazu. Mieliśmy zatem jeszcze mniej zawodników do gry niż zwykle. Dlatego na końcu zabrakło nam paliwa – skomentował po zakończeniu rywalizacji Urlep.

Na indywidualne pochwały zasługuje bez wątpienia Trice (22 punkty, 8 asyst, 5 zbiórek) i Kerem Kanter, który zanotował double-double.

Po trzech kolejkach Śląsk zajmuje ostatnie, dziesiąte, miejsce w tabeli grupy B. W środę WKS podejmie Lokomotiw Kubań Krasnodar.

Türk Telekom Ankara – WKS Śląsk Wrocław 89:73 (24:15, 16:27, 28:23, 21:8)

Türk Telekom: Aaron Harrison 25, Aubrey Dawkins 18, JaJuan Johnson 16, Octavius Ellis 10, Alex Perez 6 (10 as), Samet Geyik 6, Tyler Ennis 5, Cam Ogut 3.

Śląsk: Travis Trice 22, Kodi Justice 15, Cyril Langevine 12, Kerem Kanter 10 (11 zb), Łukasz Kolenda 5, Jakub Karolak 3, Kacper Gordon 2, Aleksander Dziewa 2, Ivan Ramljak 2.