Adam Masaczyński pobiegł po złoto na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu [ZDJĘCIA]

dor
Lekkoatletyka. Adam Masaczyński z KKL Kielce po świetnie rozegranym taktycznie biegu zdobył złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu na 1500 metrów.To był bardzo mądry bieg zawodnika trenowanego przez Krzysztofa Jóźwika. Początkowo biegł na trzecim miejscu, później przesunął się na drugą pozycję, a dzięki znakomitemu finiszowi wyszedł na pierwsze miejsce i zapewnił sobie złoty medal. Wyprzedził Mateusza Kuchmana z Bytomia. Adam Masaczyński, lekkoatletka pochodzący z Tumlina, uzyskał czas 4.06,54. - Bardzo się cieszę z tego medalu, tym bardziej, że po raz pierwszy startowałem na tym dystansie w hali. Taktyka była taka, żeby trzymać się czołówki, a później zaatakować. Finisz był udany, super, że dał mi złoty medal - z zadowoleniem mówił nam w niedzielę Adam Masaczyński. Przed nim kolejne ważne starty. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend z kadrą narodową weźmie udział w zawodach w Mińsku. Jeśli chodzi o starty innych świętokrzyskich lekkoatletów, to jak informuje strona www.la.kielce.com.pl  dobrze wypadła Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec, córka trenera Sławomira Szydłowskiego. Uplasowała się na szóstym miejscu w biegu na 1000 metrów  z rekordem życiowym 3.02,41. Ósmy w skoku o tyczce był natomiast junior młodszy Nikodem Pochopień z KK Kielce, który pokonał wysokość 3,95  metra.Rekord życiowy na 600 metrów ustanowił  junior młodszy Jakub Wrzałek z Żaczka Połaniec, ale wynik 1.29,93 wystarczył na zajęcie 28. miejsca w  eliminacjach. W finale biegu na 60 metrów  przez płotki szósta była Anna Skowronek z KKL - 8.87.  Trzecie miejsce w finale biegu na 60 metrów z czasem 7,85 sekundy zajęła Natalia Żywczyk, która do ubiegłego roku była zawodniczką Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski. Od tego roku, jak informuje portal www.la.kielce.com.pl reprezentuje już jednak Wisłę Puławy i dla tego klubu zdobyła swój pierwszy w karierze medal mistrzostw Polski. (dor)
Lekkoatletyka. Adam Masaczyński z KKL Kielce po świetnie rozegranym taktycznie biegu zdobył złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu na 1500 metrów.To był bardzo mądry bieg zawodnika trenowanego przez Krzysztofa Jóźwika. Początkowo biegł na trzecim miejscu, później przesunął się na drugą pozycję, a dzięki znakomitemu finiszowi wyszedł na pierwsze miejsce i zapewnił sobie złoty medal. Wyprzedził Mateusza Kuchmana z Bytomia. Adam Masaczyński, lekkoatletka pochodzący z Tumlina, uzyskał czas 4.06,54. - Bardzo się cieszę z tego medalu, tym bardziej, że po raz pierwszy startowałem na tym dystansie w hali. Taktyka była taka, żeby trzymać się czołówki, a później zaatakować. Finisz był udany, super, że dał mi złoty medal - z zadowoleniem mówił nam w niedzielę Adam Masaczyński. Przed nim kolejne ważne starty. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend z kadrą narodową weźmie udział w zawodach w Mińsku. Jeśli chodzi o starty innych świętokrzyskich lekkoatletów, to jak informuje strona www.la.kielce.com.pl dobrze wypadła Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec, córka trenera Sławomira Szydłowskiego. Uplasowała się na szóstym miejscu w biegu na 1000 metrów z rekordem życiowym 3.02,41. Ósmy w skoku o tyczce był natomiast junior młodszy Nikodem Pochopień z KK Kielce, który pokonał wysokość 3,95 metra.Rekord życiowy na 600 metrów ustanowił junior młodszy Jakub Wrzałek z Żaczka Połaniec, ale wynik 1.29,93 wystarczył na zajęcie 28. miejsca w eliminacjach. W finale biegu na 60 metrów przez płotki szósta była Anna Skowronek z KKL - 8.87. Trzecie miejsce w finale biegu na 60 metrów z czasem 7,85 sekundy zajęła Natalia Żywczyk, która do ubiegłego roku była zawodniczką Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski. Od tego roku, jak informuje portal www.la.kielce.com.pl reprezentuje już jednak Wisłę Puławy i dla tego klubu zdobyła swój pierwszy w karierze medal mistrzostw Polski. (dor) Zdjęcia Archiwum prywatne/Facebook
Lekkoatletyka. Adam Masaczyński z KKL Kielce po świetnie rozegranym taktycznie biegu zdobył złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu na 1500 metrów. To był bardzo mądry bieg zawodnika trenowanego przez Krzysztofa Jóźwika. Początkowo biegł na trzecim miejscu, później przesunął się na drugą pozycję, a dzięki znakomitemu finiszowi wyszedł na pierwsze miejsce i zapewnił sobie złoty medal. Wyprzedził Mateusza Kuchmana z Bytomia. Adam Masaczyński, lekkoatletka pochodzący z Tumlina, uzyskał czas 4.06,54. - Bardzo się cieszę z tego medalu, tym bardziej, że po raz pierwszy startowałem na tym dystansie w hali. Taktyka była taka, żeby trzymać się czołówki, a później zaatakować. Finisz był udany, super, że dał mi złoty medal - z zadowoleniem mówił nam w niedzielę Adam Masaczyński. Przed nim kolejne ważne starty. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend z kadrą narodową weźmie udział w zawodach w Mińsku. Jeśli chodzi o starty innych świętokrzyskich lekkoatletów, to jak informuje strona www.la.kielce.com.pl dobrze wypadła Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec, córka trenera Sławomira Szydłowskiego. Uplasowała się na szóstym miejscu w biegu na 1000 metrów z rekordem życiowym 3.02,41. Ósmy w skoku o tyczce był natomiast junior młodszy Nikodem Pochopień z KK Kielce, który pokonał wysokość 3,95 metra. Rekord życiowy na 600 metrów ustanowił junior młodszy Jakub Wrzałek z Żaczka Połaniec, ale wynik 1.29,93 wystarczył na zajęcie 28. miejsca w eliminacjach. W finale biegu na 60 metrów przez płotki szósta była Anna Skowronek z KKL - 8.87. Trzecie miejsce w finale biegu na 60 metrów z czasem 7,85 sekundy zajęła Natalia Żywczyk, która do ubiegłego roku była zawodniczką Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski. Od tego roku, jak informuje portal www.la.kielce.com.pl reprezentuje już jednak Wisłę Puławy i dla tego klubu zdobyła swój pierwszy w karierze medal mistrzostw Polski.