Akademicy złamali Stal. BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - AZS Koszalin 77:79

Jacek Wójcik
archiwum
W rozegranym wczoraj w Kaliszu meczu otwierającym 26. kolejkę Tauron Basket Ligi, AZS Koszalin pokonał Stal 79:77. To druga z rzędu wygrana pod wodzą trenera Kamila Sadowskiego i czwarta w tym sezonie AZS na wyjeździe.

Początek meczu był nieskuteczny z obydwu stron. Po 2. min pierwsi przełamali się gracze Stali za sprawą Alexisa Wangmene (2+1). AZS czekał na premierowe punkty ponad 4 min, a konto otworzył trójką Artur Mielczarek. Do 8. min toczyła się walka kosz za kosz. Gospodarze po trójce Christo Nikołowa mieli 3 pkt przewagi (12:9). Końcówka kwarty należała do AZS, który wygrał ją 10:2. Trójki trafili Marcin Nowakowski i Cameron Gliddona (kończąca kwartę).

Po 1,5 min II kwarty gospodarze odrobili straty (18:19). W 16. min AZS odskoczył jednak na 29:24. Później nastąpił popis Wangmene. Kameruński środkowy zdobył 9 pkt z rzędu (20. min - 33:29). Do przerwy na jego koncie było aż 15 z 33 pkt zespołu. W AZS w II kwarcie też trafiali wysocy. Szymon Łukasiak i Mikołaj Witliński podzielili między siebie 13-punktową zdobycz.

AZS dobrze rozpoczął drugą odsłonę. Po niespełna 1,5 min odzyskał prowadzenie i zaczął budować przewagę. Trójki Mielczarka (1) i Pechacka (2) dały prowadzenie 45:38 (24.). Kolejne 3-punktowe akcje Waltona (2+1) i Gliddon zwiększyły różnicę do 12 oczek (26. - 53:41). Trafienia duetu Ochońko - Nikołow zmniejszyły ją do 4 oczek.

Od początku IV kwarty trafiać zaczął lider Stali, Curtis Millage. Jego 7 pkt wyprowadziło miejscowych na 65:64. W tym momencie trener Kamil Sadowski poprosił o czas , po którym akcję 2+1 zaliczył Mielczarek (25 pkt, 9/16 z gry). Na 80 s przed końcem meczu Akademicy wypracowali 5 pkt przewagi, ale znów włączył się Millage, doprowadzając do remisu po 76. W końcówce w AZS punktował Walton, a w Stali z wolnych mylił się Ochońko (2/4). Stal miała ostatnią piłkę na 14 s przed końcem. Rzut za 3 pkt Ochońki z narożnika był jednak niecelny.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - AZS Koszalin 77:79 (14:19, 19:13, 23:28, 21:19)

Stal: Wangmene 15 (6 zb.), Nikołow 24 (1x3, 9 zb.), Millage 18 (2x3, 4 str.), Dymała 0, Suliński 0 (4 zb.) - Ochońko 10 (1x3, 5 zb.), Żurawski 4, Kaczmarzyk 3, Delaney 2 (5 zb.), Sroka 1.

AZS: Mielczarek 25 (2x3, 5 zb.), Walton 15 (7 zb.), Witliński 12 (1x3, 4 zb.), Pechacek 6 (2x3, 5 zb.), Gliddon 6 (2x3, 4 as.) - Łukasiak 9, Nowakowski 3 (1x3, 5 zb.), Wadowski 3 (1x3), Dąbrowski 0.

Materiał oryginalny: Akademicy złamali Stal. BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - AZS Koszalin 77:79 - Głos Koszaliński