Aleksandra Zamachowska z Wisły Kraków mistrzynią Europy do lat 23 w szermierce

Jacek Żukowski
Aleksandra Zamachowska (Wisła Kraków)
Aleksandra Zamachowska (Wisła Kraków) Anna Kaczmarz
Aleksandra Zamachowska, szpadzistka Wisły Kraków, zanotowała piękny sukces. Została bowiem najlepszą zawodniczką podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w szermierce, które odbywają się w Erywanie.

Krakowianka powtórzyła tym samym sukces sprzed dwóch lat, kiedy to również okazała się najlepsza w tej kategorii podczas ME w Płowdiw.
W tej imprezeie walczą w nich zawodniczki i zawodnicy, którzy nie skończyli jeszcze 23. roku życia. Reprezentantka Wisły, dla której są to ostatnie mistrzostwa w tej kategorii wiekowej (ma 22 lata) świetnie zaczęła walki, od pokonania Nikol Gavrielko z Izraela 15:6. Następnie nie dała szans Rosjance Gabrieli Ochotnikowej, wygrywając 15:12. W ćwierćfinale krakowianka odprawiła z niczym reprezentantkę Szwajcarii Manon Emmenegger 15:12, by w walce o finał zmierzyć się z jej rodaczką Kim Jasmin Buech i pokonała ją 15:8. W pojedynku o złoto walczyła z Włoszką Robertą Marzani. Walka miała bardzo wyrównany przebieg, ostatecznie nasza zawodniczka zwyciężyła 11:9. Brązowe medale przypadły w udziale Buech oraz Rosjance Marii Obrazcowej.

Tuż za podium, na 5. pozycji uplasowała się Barbara Rutz ze Szpady Wrocław. Z kolei Anna Mroszczak z tego samego klubu oraz Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice) przegrały swoje walki w 1/32 finału. Ta pierwsza była 18., druga ukończyła zawody na 21. miejscu.

Zamachowska jest aktualną mistrzynią Polski i wkrótce będzie bronić tytułu podczas imprezy, która odbędzie się w Krakowie (18-20 maja). Zamachowska jest też mistrzynią uniwersjady z ubiegłego roku. Polka jest także beneficjentką programu Polskiej Fundacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki, który wspiera 100 najbardziej utalentowanych sportowców w wieku 18-23 lat.

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Aleksandra Zamachowska z Wisły Kraków mistrzynią Europy do lat 23 w szermierce - Gazeta Krakowska