Alex Dujszebajew z PGE VIVE Kielce w drużynie gwiazd Ligi Mistrzów

Anna Benicewicz-Miazga
Alex Dujszebajew z PGE VIVE Kielce został wybrany do drużyny gwiazd Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020.

Głosowanie było wyjątkowe, bo po raz pierwszy odbyło się po rozegraniu tylko fazy grupowej. Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa rundy play off zostały odwołane, a do Final Four, przeniesionego na grudzień, zakwalifikowano po dwa najlepsze zespoły grup A i B - Telekom Veszprem, THW Kiel, Barcę oraz Paris Saint-Germain. PGE VIVE Kielce, które zajęło trzecie miejsce w grupie B, w 1/8 miało się zmierzyć z Celje Pivovarną Lasko.

Za pomocą internetu głosowali kibice, którzy w dziesięciu kategoriach (siedmiu graczy na każdej pozycji, najlepszy obrońca, najlepszy młody zawodnik, najlepszy trener) mieli do wyboru pięć kandydatur.

10 lat temu Karol Bielecki stracił oko. "Świat się dla mnie zawalił"

Z PGE VIVE Kielce nominowanych było czterech graczy: bramkarz Andreas Wolff, kołowy Artiom Karaliok, prawy rozgrywający Alex Dujszebajew i prawoskrzydłowy Blaż Janc. Do drużyny gwiazd trafił ostatecznie Dujszebajew, który uzbierał 9650 głosów. Na lewym skrzydle wybrano byłego zawodnika kieleckiego klubu, Manuela Strleka.

Alex Dujszebajew był najlepszym strzelcem PGE VIVE w Lidze Mistrzów - zdobył 65 bramek, co dało mu piąte miejsce w klasyfikacji snajperów.

Głosowały ponad 34 tysiące kibiców, oddano ponad 330 tysięcy głosów.

ZOBACZ>>> Były zawodnik VIVE Kielce wygrał, 2,5 miliona złotych w jeden wieczór!