Aluron CMC Warta Zawiercie - Skra Bełchatów 2:3. Walka o brązowy medal bardzo wyrównana - zobaczcie zdjęcia

Wiktoria Żesławska
Pojedynek o brązowy medal prędko się nie zakończy. Tym razem to Bełchatowianie wygrywają z Zawierciem. Zobaczcie zdjęcia.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wiktoria Żesławska
Drużyna Aluronu CMC Warty Zawiercie o tegoroczny brązowy medal PlusLigi walczy ze Skrą Bełchatów. 7 maja 2022 roku odbył się drugi mecz, tym razem w hali przy Blanowskiej w Zawierciu. To kolejne, pięciosetowe spotkanie, które zakończyło się na korzyść drużyny przyjezdnych.

Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 Skra Bełchatów

Spotkanie od przewagi rozpoczęli siatkarze Skry Bełchatów. Po dwóch stronach boiska pojawiało się sporo błędów w zagrywce. Skuteczny w ataku był Dawid Konarski. Częściej trafiali jednak Aleksandr Anastasijevic i Milad Ebadipur stąd goście cały czas utrzymywali spora przewagę. Choć walka trwała właściwie do końca, to właśnie drużyna z Bełchatowa wygrała tego seta 25:22.

W drugim secie Zawiercianom udało się wyjść na prowadzenie przede wszystkim za sprawą Facundo Conte. Asy Konarskiego i Kovacevica były w tym secie niezwykle ważne dla gospodarzy. Z kolosalną przewagą wygrywają tym razem Zawiercianie i wyrównują wynik spotkania.

Trzecia część spotkania dobrze rozpoczęli Zawiercianie, punktował Kovacevic, ale niestety nie utrzymali przewagi. Skuteczni w zagrywce byli Belchatowianie. Efekty przynosiła gra w bloku gospodarzy. Nie wystarczyło to jednak, by w tej części pokonać Skrę. W czwartym secie pierwsze trzy oczka łatwo zdobyli siatkarze Skry. Udało się wyrównać wynik, ale spore problemu sprawiał gospodarzom Ebadipur. W istotnych akcjach nie zawodził Conte. Ostatnią piłką okazał się as serwisowy Miłosza Zniszczoła i to gospodarze wygrali tego seta doprowadzając do tie-breaka.

Kolejny mecz Zawiercia z Bełchatowem to też kolejne tie break. Drużyna gości w tej części spotkania popełniała coraz więcej błędów. Mimo to, właśnie siatkarze Skry Bełchatów wyszli na prowadzenie w końcówce tej części i wygrali całe spotkanie. Tym samym bilans wygranych meczy wskoczył na 1:1 i już wiadomo, że będzie trzeba jeszcze minimum dwóch spotkań, by wyłonić brązowego medalistę.

Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 25:17, 23:25, 27:25, 13:15)