MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Anita Włodarczyk ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy

Piotr Olkowicz
PAP/Adam Warżawa
Anita Włodarczyk była chwilami w konkursie rzutu młotem kobiet na dobrej drodze do zdobycia kolejnego złotego medalu. Ostatecznie w końcówce konkursu swój młot posłała dalej Włoszka Sara Fantini. Brązowy medal przypadł młodej Francuzce Rose Loga. Malwina Kopron zajęła siódme miejsce, a Katarzyna Furmanek była 11.

Fantini triumfowała wynikiem 74,18. Włodarczyk w najlepszej próbie rzuciła 72,92, natomiast Loga - 72,69. Kopron uzyskała 69,72, a Furmanek - 67,11.

Włodarczyk zdobyła szósty medal mistrzostw Europy. Ma w dorobku cztery złote, srebrny i brązowy.

Belg Alexander Doom czasem 44,15 ustanowił rekord Europy w biegu na 400 m. Srebrny medal dla Brytyjczyka Charlesa Dobsona (44,38), a brązowy dla Holendra Liemarvina Bonevacii (44,88).

Mistrzynią Europy w skoku o tyczce została Angelica Moser, która wynikiem 4,78 poprawiła rekord Szwajcarii. Na podium stanęły też Greczynka Ekaterini Stefanidi i Brytyjka Molly Caudery, które pokonały poprzeczkę zawieszoną na 4,73.

Reprezentant Szwajcarii Timothe Mumenthaler wygrał bieg na 200 m czasem 20,28 i o 0,13 sekundy wyprzedził drugiego Włocha Filippo Tortu.

Polska z dwoma złotymi, dwoma srebrnym i dwoma brązowymi zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej po czterech dniach lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. Prowadzą Włosi - 17, w tym aż osiem złotych.

Klasyfikacja medalowa po czterech dniach lekkoatletycznych ME - po 31 z 49 konkurencji: