Anwil - Wilki 94:63. Twierdza we Włocławku wciąż niezdobyta

(an)
Frank Gaines (z prawej) był najskuteczniejszym graczem Wilków we Włocławku.
Frank Gaines (z prawej) był najskuteczniejszym graczem Wilków we Włocławku. Andrzej Szkocki
Wilki Morskie Szczecin zakończyły rundę zasadniczą porażką z Anwilem Włocławek 63:94. To ich najwyższa przegrana w sezonie.

Anwil Włocławek - Wilki Morskie Szczecin 94:63 (15:14, 25:19, 35:12, 19:18)
Wilki: Gaines 14, Kikowski 10, Nowakowski 9, Aiken 8, Brown 5, Leończyk 4, Majewski 4, Garbacz 3, Galdikas 2, Majcherek 2, Robinson 2, Nikolić 0.

Włocławska Hala Mistrzów w bieżących rozgrywkach nie została jeszcze zdobyta i Wilki okazały się kolejną ekipą, która w niej poległa. Początek meczu nie zwiastował jednak dla szczecińskich zawodników tak słabego zakończenia. Po udanych zagraniach Russella Robinsona i Franka Gainesa Wilki prowadziły 5:0. Gra wyrównywała się z upływem czasu, a wynik zaczął oscylować wokół remisu. Dzięki trafieniom zza łuku w drugiej kwarcie Anwil wypracował sobie kilka punktów przewagi i do przerwy wygrywał 40:33.

Po zmianie stron Wilki dopadł syndrom trzeciej kwarty. Podopieczni trenera Marka Łukomskiego mieli problemy z konstruowaniem ataku pozycyjnego, skutecznością i grą w obronie. Do tego popełniali też sporo strat. Gospodarze za to regularnie punktowali z dystansu i odjechali nawet na 25 punktów (70:45). W końcówce tej odsłony po trójce rzucili Paweł Kikowski i Brandon Brown, ale na niewiele się to zdało. Wynik meczu wydawał się już przesądzony. Czwarta kwarta nic nie zmieniła, Wilki nie miały pomysłu na powstrzymanie rozpędzonego Anwilu i poniosły czternastą porażkę w sezonie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gospodarzy był David Jelinek (17 punktów, 4 zbiórki). W Wilkach wyróżnił się Gaines (14 punktów, 3 zbiórki).

Wilki mają zapewniony awans do play off. Obecnie zajmują siódmą pozycję w tabeli i jeśli po tej kolejce się ona nie zmieni, to zagrają z zespołem z drugiego miejsca.

Anwil Włocławek - Wilki Morskie Szczecin. Zdjęcia z czwartkowego meczu w Hali Mistrzów.

Anwil Włocławek - Wilki Morskie Szczecin [zdjęcia]

Materiał oryginalny: Anwil - Wilki 94:63. Twierdza we Włocławku wciąż niezdobyta - Głos Szczeciński