Tomasz Ryzner
W Rzeszowie "Biała Gwiazda" wygrała 2:0 i ten sam wynik powtórzyła w rewanżu
W Rzeszowie "Biała Gwiazda" wygrała 2:0 i ten sam wynik powtórzyła w rewanżu Wojtek Matusik
Niespodzianki nie było - na otwarcie rundy wiosennej Apklan Resovia przegrała 0:2 z Wisła w Krakowie. Obie bramki na Reymonta padły w pierwszych 45 minutach

Ekipa spod Wawelu była faworytem, dodatkowo motywował ją fakt, że od 20 sierpnia, czyli od 3-0 ze Skrą, nie posmakowała zwycięstwa u siebie. Wzmocniona zimą hiszpańskim duetem - David Junca i Miki Villar – Biała Gwiazda od pierwszych minut miała więcej z gry.

Resoviacy radzili sobie z tą sytuacją, nie dopuszczali rywali do klarownych sytuacji, ale po kwadransie przegrywali jednak 0:1. Tuż przed gole wiślacy wykonali rzut rożny. Piłka została wybita, ale gospodarze znów weszli w jej posiadanie, Kacper Duda zagrał do Davida Junki, a ten dośrodkował w pole karne. Wydawało się, że przed szansą stanie, zamykający akcję, Boris Moltenis, ale lot futbolówki przeciął Łukasz Seweryn i wpakował ją do własnej bramki.

Będąc na plusie, miejscowi nieco zwolnili obroty. Resovia szukała sposobu na ripostę, kilka razy zagościła w pobliżu bramki krakowian, ale dopiero w 35. Minucie Mikołaj Biegański musiał coś pokazać, gdy z dystansu huknął Bartłomiej Wasiluk.

Krótko po tym fakcie było już 2:0 dla ekipy z Krakowa. Akcję rozprowadził Kacper Duda, ze skrzydła dokładnie na środek pola karnego zagrał Miki Villar i Luis Fernandez dopełnił formalności.

Po zmianie stron na boisku dużo biegano, walczono, ale obie strony miały kłopot z budowaniem składnych akcji. Gospodarze od pewnego momentu raczej pozorowali starania o gola nr 3, a bardziej starali się utrzymać korzystny rezultat.

Resovia w końcówce próbowała odmienić swój los; podeszła wyżej, nie pozwalała wiślakom rozgrywać piłki od swojej bramki. Niestety, „pasiakom” brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy przeciwnika i Wisła dopięła celu.

Wisła Kraków – Apklan Resovia 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Seweryn 16 (samobójcza), 2:0 Fernandez 37.

Wisła: Biegański - Jaroch, Łasicki, Moltenis, Junca - Basha (50 Sapała), Duda (89 Talar) - Villar (74 Żyro), Fernandez, Młyński (74 Mula) - Rodado (89 Benito). Trener Radosław Sobolewski.

Apklan Resovia: Pindroch - Seweryn (77 Pieniążek), Komor, Hoogenhout, Adamski - Wasiluk - Vieira (57 Antonik), Lehaire, Mróz (77 Kałahur), Eizenchart (69 Mikulec) - Sylverst. Trener Mirosław Hajdo.

Sędziował: Kochanek (Opole).

Żółte kartki: Fernandez, Sobolewski (trener) – Sylvestr.