ŁŻ
Arged Malesa TŻ Ostrovia - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Arged Malesa TŻ Ostrovia - Zdunek Wybrzeże Gdańsk Karolina Misztal
Arged Malesa TŻ Ostrovia - Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Arged Malesa TŻ Ostrovią 41:49. Mimo to, zdołali zgarnąć punkt bonusowy.

Ostrowianie poradzili sobie z gdańskim zespołem, mimo że kolejny raz jechali osłabionym składem. Tym razem w ich szeregach zabrakło Tomasza Gapińskiego, który kilka dni temu doznał złamania obojczyka i czeka go długa przerwa.

Gdańszczanie, poza pierwszym biegiem, oddali pole rywalowi w pierwszej części meczu. Już po pięciu biegach prowadzili różnicą ośmiu punktów. W pewnym momencie spotkania przewaga gospodarzy sięgnęła już nawet 16 punktów, ale ostatecznie do wielkiego pogromu nie doszło, a przyjezdnym udało się obronić punkt bonusowy.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Grzegorz Walasek, który zgromadził na swoim koncie aż 15 punktów, a jedynej "porażki" doznał w ostatnim biegu.

Z kolei po stronie gdańskiego zespołu na szczególne słowa uznania zasłużył Krystian Pieszczek, który też zgromadził na swoim koncie 15 punktów.

W kolejnym spotkaniu gdańszczanie podejmą Lokomotiv Daugavpils. Pojedynek ten zaplanowano na 30 czerwca (godz. 14.30).

Arged Malesa TŻ Ostrovia - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 49:41

Arged Malesa TŻ Ostrovia
9. Aleksandr Łoktajew - 7+2 (3,1,1*,1*,1,0)
10. Sam Masters - 9 (0,1,2,2,3,1)
11. Tomasz Gapiński - z/z
12. Nicolai Klindt - 11 (3,2,1,2,3,0)
13. Grzegorz Walasek - 15+1 (3,3,3,3,2*,1)
14. Kamil Nowacki - 4+1 (3,0,1*)
15. Marcin Kościelski - 3+1 (2*,1,0)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Jacob Thorssell - 10+3 (1*,3,1*,3,2*)
2. Mikkel Bech - 5 (2,d,2,1)
3. Kim Nilsson - 2 (0,2,0,-,-)
4. Kacper Gomólski - 8+2 (2,1*,3,0,0,2*)
5. Krystian Pieszczek - 15 (2,3,2,2,3,3)
6. Denis Zieliński - 0 (0,0,0)
7. Karol Żupiński - 1 (1,0,0)

Ciemno już, zgasły wszystkie światła. Mecz MLB przerwany na pół godziny przez... ptasie gniazdo