Arka Gdynia - FC Chemnitzer. Drużyny rozstrzelały się dopiero w drugiej połowie

ŁŻ
Na zdjęciu: Maciej Jankowski, Marcus da Silva i Adam Marciniak (z Arki Gdynia)
Na zdjęciu: Maciej Jankowski, Marcus da Silva i Adam Marciniak (z Arki Gdynia) Przemyslaw Swiderski
Piłkarze Arki Gdynia mają za sobą kolejny mecz kontrolny. W sobotę, w Gniewinie, zremisowali z beniaminkiem 2. Bundesligi, zespołem FC Chemnitzer 2:2.

W pierwszej połowie gdynianie mieli kilka dosyć dobrych okazji do objęcia prowadzenia. Nie potrafili ich jednak wykorzystać. A to sprawiało, że grupka zgromadzonych w Gniewinie kibiców raczej odczuwała duży niedosyt.

W drugiej połowie jednak oba zespoły wreszcie zadbały o emocje. W 56. minucie fenomenalnym strzałem z 16 metrów popisał się Maciej Jankowski, który oddał próbę z powietrza. To była akcja, którą na pewno zawodnik żółto-niebieskich zapamięta na długo. A podanie otrzymał od Adama Marciniaka.

Arkowcy złapali wiatr w żagle. Już trzy minuty później mogli prowadzić 2:0, ale Macieja Jankowskiego tym radził uprzedził w polu karnym obrońca. Niestety, niewykorzystane sytuacje się mszczą.

Otwarcie Baltic Sail Gdańsk 2019, 5.07.2019

Baltic Sail 2019 – piękne żaglowce znów w Gdańsku. Rozpoczęł...

W 74. minucie z 18. metrów uderzył Erik Tallig, a piłka po rykoszecie od Maghomy wysokim lobem wpadła do siatki. W tej sytuacji Pavels Steinbors miał niewiele do powiedzenia.

Niestety, to był fragment, kiedy to gdynianie byli wyraźnie zdekoncentrowani. Trzy minuty później bowiem było już 2:1 dla rywali. Rzut rożny wykonał de Freitas Costa, głowę do piłki przyłożył Denis Stosik, a Steinbors nieskutecznie próbował interweniować.

W zaledwie pięć minut padły w sumie trzy bramki. Tym razem jednak dla Arki. W 79. minucie pewnym strzałem z dystansu popisał się Marcus da Silva. Brazylijczyk uratował zatem remis dla żółto-niebieskich.

We wtorek, 9 lipca, podopieczni trenera Jacka Zielińskiego zmierzą się jeszcze z Olimpią Elbląg w meczu kontrolnym w Gniewinie (początek spotkania o godz. 11).

Z kolei pierwszy mecz ligowy gdynianie rozegrają w piątek, 19 lipca o godz. 18 z Jagiellonią Białystok.

Arka Gdynia - FC Chemnitzer 2:2 (0:0)
1:0 Jankowski (56)
1:1 Tallig (74)
1:2 Stosik (77)
2:2 da Silva (79 karny)

Arka: Steinbors - Zbozień (46' Olczyk), Helstrup (60' Maghoma), Danch (46' Marić), Marciniak (70' Wawszczyk)- Busuladzić (60' Skhirtladze), Deja (70' da Silva) - Młyński (60' Antonik), Cvijanović (46' Nalepa), Jankowski (60' Siemaszko) - Kolev (46' Aankour)

FC Chemnitzer: Jakubov - Hoheneder (68' Campulka), Sarmov (68' Tallig), Karsanidis (46' Schoppenhauer), Frahn (68' Blumberg), Garcia (46' Bozić), Itter (68' Gessien), Langer (68' Reddemann), Milde (68' Stosik), Bonga (46' de Freitas Costa), Muller (68' Hoppe)

Piękna reprezentantka Holandii poprowadzi kadrę do medalu MŚ? Lieke Mertens zachwyca fanów nie tylko piłkarskimi umiejętnościami