Arka Gdynia - Pogoń Szczecin. Żółto-niebiescy rozbici w Gniewinie

Łukasz Żaguń
Na zdjęciu: Rafał Siemaszko
Na zdjęciu: Rafał Siemaszko Przemyslaw Swiderski
Nie udał się piłkarzom Arki Gdynia drugi sparing w tym okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego zostali rozbici w Gniewinie przez Pogoń Szczecin aż 1:4.

Piłkarze Arki Gdynia rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PKO Ekstraklasy od dobrego akcentu. Żółto-niebiescy pokonali Elanę Toruń 3:1. Niestety, w niedzielę w tak dobrych humorach już nie schodzili z boiska. Rywale już po 16 minutach gry prowadzili 3:0 i mieli spotkanie pod całkowitą kontrolą.

Obrona podopiecznych trenera Jacka Zielińskiego na początku spotkania była dziurawa jak szwajcarski ser. Już w 8. minucie Kacper Kozłowski zdecydował się na strzał z dystansu a piłka po rykoszecie wpadła do bramki strzeżonej przez Pavelsa Steinborsa.

Larissa Riquelme, okrzyknięta podczas mundialu w 2010 roku najseksowniejszą fanką świata, mimo upływu lat, nadal podbija męskie serca - tym razem podczas Copa America. Fanka reprezentacji Paragwaju przyznała, że przypadkowe zdjęcia, zrobione jej niemal dekadę temu, całkowicie odmieniły jej życie. - To, że zostałam muzą mundialu, było najlepszą rzeczą, jaka mi się przydarzyła - powiedziała Riquelme.Zobacz również: Modelka, prezenterka, aktorka. Piękna żona piłkarza Serie A ma liczne talenty

Najseksowniejsza fanka świata podbija męskie serca. Zobacz zdjęcia!

Z kolei w 16. minucie obrońców Arki ośmieszył w polu karnym Adam Buksa, który zwiódł trzech rywali i nie miał potem problemów z pokonaniem Steinborsa. A pięć minut później gdynianie w polu karnym niepilnowanego pozostawili Soufiana Benyaminę. Łotewski bramkarz skapitulował po raz trzeci.

Gdynianie nie mieli wiele do powiedzenia w pierwszej odsłonie spotkania. Do głosu doszli dopiero w 51. minucie. Wówczas świetnie w polu karnym Pogoni zachował się Santiago Samanesa, który zaskoczył dwóch rywali i strzelił nie do obrony dla Jakuba Bursztyna.

Niedzielne biegi w mistrzostwach Europy w OCR, Gdynia, 30 czerwca 2019

Widowiskowe mistrzostwa Europy OCR w Gdyni 27-30.06.2019. To...

W 80. minucie jednak szczecinianie jeszcze raz potwierdzili, kto w niedzielnym meczu dominuje. Bośniak Zvonimir Kozulj precyzyjnym strzałem z dystansu pokonał Kacpra Krzepisza.

W kolejnym sparingu Arka zagra z Chojniczanką. Spotkanie to zaplanowane zostało na środę (3 lipca) na godz. 11.

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 1:4 (0:3)
0:1 Kozłowski (8)
0:2 Buksa (16)
0:3 Benyamina (21)
1:3 Samanes (51)
1:4 Kozulj (80)

Arka (1. połowa): Steinbors - Zbozień, Danch, Maghoma, Wawszczyk - Busuladzić - Stępień, Cvijanović, Aankour, Młyński - Kolev

Arka (2. połowa): Krzepisz - Olczyk, Deja, Helstrup, Marciniak - B.Nowicki - Antonik, Nalepa, Samanes, Banaszewski - Siemaszko

Pogoń: Stipica (46' Bursztyn) - Bartkowski, Zech (46 Drygas), Łasicki, Matynia, Kozłowski, Pawłowski, Listkowski, Hostikka, Buksa, Benyamina

Pogoń (od 62. minuty): Bursztyn - Stec, Drygas, Triantafyllopoulos, Nunes - Podstawski (89 Smoliński), Kozulj, Guarrotxena, Frączczak, Benedyczak, Manias