KK
W swoim przedostatnim meczu rundy zasadniczej sezonu 2018/19, koszykarki Pszczółki przegrały na wyjeździe z Arką Gdynia. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego była to druga porażka z rzędu.

Gospodynie były faworytkami tego spotkania i już podczas pierwszej połowy udowadniały, że są silniejszym zespołem. Co prawda, po 10 minutach gdynianki prowadziły różnicą tylko pięciu punktów, ale do przerwy miały już 21 oczek przewagi.

Po zmianie stron, miejscowe nadal kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i zasłużenie sięgnęły po zwycięstwo. Nawet pomimo faktu, że w trakcie trzeciej kwarty "Pszczółki" tymczasowo odrobiły część strat. Jednak w ostatniej odsłonie lublinianki zagrały fatalnie w obronie i jeszcze gorzej w ataku, przez co ostatecznie przegrały różnicą 34 punktów.

Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach Arki była zawodniczka w przeszłości broniąca barw klubu z Lublina - Aldona Morawiec. Natomiast po stronie akademiczek najwięcej oczek rzuciła Kateryna Rymarenko.

Już w najbliższą sobotę Pszczółka będzie miała okazję do rehabilitacji za porażkę na Pomorzu. Julia Adamowicz i spółka podejmą bowiem w hali MOSiR zespół PGE MKK Siedlce. Początek tej rywalizacji zaplanowano na godzinę 19:10.

Arka Gdynia - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 95:61 (24:19, 28:12, 13:22, 30:8)

Arka: Morawiec 19, Cannon 17, Coffey 12, Makurat 9, Rembiszewska 9, Balintova 8, Greinacher 4, Baltkojiene 2, Jurcenkova 2, Stelmach 2. Trener: Gundars Vetra

Pszczółka: Rymarenko 18, Kiesel 15, Adamowicz 6, Butulija 6, Cebulska 5, Vrancic 5, Greene 4, Szajtauer 2, Mistygacz 0, Poleszak 0. Trener: Wojciech Szawarski

Sędziowali: Marcin Koralewski, Cezary Nowicki, Karina Kamińska

Materiał oryginalny: Arka Gdynia - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 95:61. Wysoka porażka akademiczek - Kurier Lubelski