Arka Gdynia wygrała sparing z Olimpią Elbląg, ale dała sobie strzelić dwa gole. Defensywa wciąż wymaga poprawy

Paweł Stankiewicz
Przemysław Świderski
Arka Gdynia wygrała z Olimpią Elbląg 3:2 w kolejnym meczu sparingowym. Zgodnie z decyzją trenerów spotkanie trwało w sumie 120 minut. Żółto-niebiescy dobrze ułożyli sobie ten mecz, ale później do głosu doszła Olimpia, która miała okazje i strzeliła dwa gole. Kolejną grę kontrolną Arka rozegra już w Gdyni.

Arka i Olimpia rozegrały grę kontrolną w wymiarze 3x40 minut. To pozwoliło obu trenerem skorzystać z większej liczby zawodników i w dłuższym wymiarze czasowym.

Żółto-niebiescy dominowali na boisku od początku tego spotkania. Najpierw Ołeksandr Azacki, a za chwilę Karol Czubak mieli dobre sytuacje, aby skierować piłkę do siatki. Ta sztuka jednak im się nie udała. Kolejną szansę miał Michał Marcjanik, który został jednak uprzedzony przez defensorów Olimpii. Wreszcie w 22 minucie gdynianie dopięli swego. Po idealnym dośrodkowaniu Dawida Gojnego celnym strzałem głową popisał się Janusz Gol i dał prowadzenie żółto-niebieskim. Druga bramka dla Arki wzięła się z błędu Andrzeja Witana i Dawida Danilczyka. Z prezentu skorzystał Karol Czubak i pewnym strzałem skierował piłkę do siatki. Trzeci gol dla Arki, to dośrodkowanie Kacpra Skóry, a natychmiastowym strzałem z powietrza popisał się Azacki.

Arka miała przewagę trzech goli i kontrolowała mecz, ale jednak dwukrotnie dała się zaskoczyć, a obie bramki dla Olimpii strzelił zawodnik, który przebywa na testach w drużynie z Elbląga. Żółto-niebiescy nie dali sobie jednak odebrać zwycięstwa. Drużyna Arki trenuje wciąż w Cetniewie, a kolejny sparing - już w Gdyni - rozegra 27 stycznia ze Stomilem Olsztyn.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 3:2 (2:0, 3:0)

Bramki dla Arki: Janusz Gol (22), Karol Czubak (38), Ołeksandr Azacki (48)

Arka: Krzepisz (41 Kajzer - 81 Molenda) - Tomal (60 Rymaniak), Marcjanik (60 Camara), Azacki (60 Dobrotka), Gojny (60 Stolc) - Skóra (60 Stępień), Gol (60 Zieliński - 92 Szymański), Purzycki (60 Milewski), Adamczyk (60 Capanni), Haydary (60 Marcus) - Czubak (60 Żebrowski)

Olimpia : (skład wyjściowy) Witan - Jakubczyk, Sarnowski, Kuczałek, Piekarski, Filipczyk - Czernis, Danilczyk, Sienkiewicz, Famulak - Stasiak. Grali także: Grali także: Łukasz Łęgowski, Jakub Branecki, Paweł Kazimierowski, Kacper Łaszak, Artur Łąpieś, Marcel Stefaniak, Adrian Szantyr, Dawid Wierzba