DW
Arkadiusz Milik strzelił 11. gola w tym sezonie i jest najlepszym strzelcem Napoli. EASTNEWS
Arkadiusz Milik w ciągu zaledwie 15 minut udowodnił, że zachował formę z końcówki 2018 roku. Napoli wygrało pucharowe spotkanie z Sassuolo 2:0, a gola i asystę zaliczył polski napastnik. Było to pierwsze spotkanie Milika po przerwie noworocznej.

W meczu Pucharu Włoch z Sassuolo Napoli nie zagrało najmocniejszym składem, ale najważniejsze, że od pierwszej minuty wystąpił Arkadiusz Milik. Polski napastnik pokazał, że znów jest w formie, strzelając gola już w pierwszej sytuacji podbramkowej. Adam Ounas i Lorenzo Insigne skonstruowali dwójkową akcję, z której zrodziło się dośrodkowanie w pole karne. Tam złą interwencję zaliczył Gianluca Pegolo, który wybił futbolówkę prosto pod nogi Arkadiusza Milika. Reprezentant Polski nabiegł na zbliżającą się piłkę i dosłownie wepchnął ją do bramki.

W 74. minucie Milik wyłożył piłkę Fabianowi Ruizowie, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po tym trafieniu Sassuolo nie podniosło się, a Napoli awansowało do ćwierćfinału. Tam podopieczni Carlo Ancelottiego zmierzą się z Milanem.

Drugi z Polaków, Piotr Zieliński, spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

Najlepsi piłkarze do wzięcia za darmo od 1 lipca

Materiał oryginalny: Arkadiusz Milik świetnie rozpoczyna rok 2019. Polak poprowadził Napoli do zwycięstwa - Gol24