Piotr Rzepecki
LFC screen
Przerwa reprezentacyjna nie oznacza, że kibice muszą zatęsknić za piłką klubową. Dziś na Anfield w Liverpoolu odbył się towarzyski mecz legend Liverpoolu z legendami Celtiku. W tych pierwszy między słupkami stanął Jerzy Dudek, a w koszulce szkockiej drużyny Artur Boruc. Mecz wygrali piłkarze z Anglii 2:0.

Polscy bramkarze w meczu legend

Zarówno Jerzy Dudek w Liverpoolu jak i Artur Boruc w Celitku zapisali się pięknymi zgłoskami. Dudek bronił barw "The Reds" w latach 2001-2007. Sięgnął z Liverpoolem po sześć trofeów, wygrywając m.in. Ligę Mistrzów w 2005 roku. Boruc z kolei na zawsze zapisze się w pamięci kibiców z zielonej części Glasgow. W Celtiku grał w latach 2005-2010 wygrywając m.in. trzy mistrzostwa Szkocji.

Ten pierwszy zagrał w meczu legend w drugiej połowie i zachował czyste konto. Boruc z kolei wystąpił w pierwszej części meczu i skapitulował raz - nie zdołał obronić strzału z rzutu karnego Stevena Gerrarda.

Mecz zakończył się wygraną legend Liverpoolu 2:0. Drugie trafienie dołożył Mark Gonzalez, chilijski napastnik tego klubu w latach 2005-2007 na początku drugiej połowy.

Kibice licznie zgromadzi na Anfield mogli podziwiać prawdziwą plejadę gwiazd piłki. W drużynie Liverpoolu wystąpili chociażby Steve McManaman, Dirk Kuyt, Sami Hyypia czy Djibril Cisse.

Mecz został rozegrany w towarzystwie firmy AXA Health oraz ze współpracą organizacji Forever Reds. Wszystkie przychody zostaną przekazane na cele charytatywne - w tym szkoły, sporty integracyjne, na wszelkie działania społeczne.