Piotr Rzepecki
Liga angielska. Aston Villa dostała solidną lekcję futbolu od Newcastle United. Sroki wygrały przed własnymi kibicami 4:0. W drużynie AV niespełna 70 minut zagrał Matty Cash. Jan Bednarek cały mecz przesiedział na ławce. Nie oznacza to jednak, że ten pierwszy mógł być bardziej zadowolony po tym spotkaniu. Był bowiem zamieszany w stratę dwóch z czterech goli.

Alarmujące sygnały przed mundialem. Jeden nie gra, drugi gra ale słabo

Aston Villa pojechała na mecz do Newcastle bez wygórowanych celów. Nowy menedżer, Unai Emery oficjalnie przejmie obowiązki dopiero 1 listopada po załatwieniu wszelkich formalności. Póki co na ławce zastąpił go Anglik, Aaron Danks. Mecz na St. James' Park był jednostronny.

W drugiej połowie gospodarze do dominacji dołożyli skuteczność i w 11 minut strzelili aż 3 gole. Przy trafieniach na 2:0 i 3:0 bezpośredni udział miał Cash, który najpierw nie doszedł do dośrodkowującego Kierana Trippiera, a później jego (Matyy'ego) próba interwencji zmieniła się w wyłożenie piłki do Calluma Wilsona. Strzał obronił golkiper Villi, a wyplutą piłkę do bramki skierował Joelinton.

Gra Aston Villi nie wygląda dobrze. Wygrali oni co prawda z Brentfordem przed tygodniem (4:0), ale było to jedyne zwycięstwo w ostatnich sześciu meczach.

Zarówno Matty Cash i Jan Bednarek znaleźli się na liście Czesława Michniewicza i nikt nie wyobraża sobie, że nie wsiądą do samolotu do Kataru. Ich forma w zespole z Birmingham jest jednak daleka od oczekiwań szkoleniowca.

Newcastle United - Aston Villa 4:0 (1:0)
Bramki: 45+5', 56' Wilson, 59' Joelinton, 67' Almiron.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

W niedzielę podczas ceremonii losowania we Frankfurcie poznamy grupy eliminacyjne do Euro 2024. Turniej zorganizują Niemcy, bo to oni dwa lata temu wygrali głosowanie z Turcją. Niemcy zapraszają finalistów na dziesięć stadionów w dziesięciu różnych miastach; od Hamburga, przez Zagłębie Ruhry, aż po Monachium. Najmniejsze obiekt pomiesza nieco ponad 46 tys., zaś największy przeszło 80 tys, ale dopuszczonych zostanie 61 tys. miejsc. Na wszystkich w barwach Bayernu i Borussii występował Robert Lewandowski, dla którego to - z racji wieku - potencjalnie ostatnie Euro w karierze. Zobaczcie, jak prezentują się areny niemieckiego turnieju.

Stadiony na Euro 2024 w Niemczech. Jest kilka perełek. Gdzie...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0