MW
Francja paryz 31 05 2018turniej tenisowy na kortach ziemnych rolanda garrosa czyli french openna zdjeciu hubert hurkaczfot. andrzej szkocki / polska press Andrzej Szkocki/Polska Press
ATP w Miami: Hubert Hurkacz wyeliminował Dominica Thiema (RELACJA, WYNIK, WIDEO, TENIS, ATP MIAMI, KOLEJNY PRZECIWNIK, POWTÓRKI MECZU). Kolejny wielki mecz wrocławianina. Hubert Hurkacz był skazywany na porażkę, a wygrał. Polak w drugiej rundzie turnieju w ATP w Miami wyeliminował czwartego tenisistę świata w rankingu ATP Dominica Thiema!

Wrocławianin sprawił wielką niespodziankę. Hubert Hurkacz pokonał triumfatora zeszłej imprezy ATP w Indian Wells - Dominica Thiema. Polak pokonał Austriaka pewnie w dwóch setach 6:4, 6:4. Była to pierwsza wygrana zawodnika z Dolnego Śląska z tenisistą z pierwszej czwórki rankingu ATP.

Kluczowym momentem meczu i pierwszego seta okazał się dziesiąty gem. Thiem przegrywał wtedy 4:5 i serwował pod presję, której nie wytrzymał, a Hurkacz pewnie zwyciężył pierwszą partię 6:4.

W drugim secie Austriak znów jako pierwszy zdołał przełamać serwis Polaka. Stało się tak w trzecim gemie. Wrocławianin musiał gonić wynik. Wrócił jednak do spotkania i przełamał Austriaka przy jego własnym podaniu, chociaż ten wcześniej obronił cztery break pointy. Następnie mieliśmy znów powtórkę z pierwszego seta, czyli 5:4 dla Hurkacza i serwis rywala... W tym kluczowym momencie znów wygrał Polak...i awansował w świetnym stylu do kolejnej rundy w turnieju w Miami.

Kolejny przeciwnik Huberta Hurkacza?

W trzeciej rundzie imprezy ATP w Miami 22-latek zmierzy się z Felixem Auger-Aliassimem, który obecnie zajmuję 57. miejsce w rankingu ATP. Kanadyjczyk pokonał w drugiej rundzie Martona Fucsovicsa 6:4, 4:6, 6:0.

II runda gry pojedynczej:

Hubert Hurkacz (Polska) - Dominic Thiem (Austria, 3) 6:4, 6:4

Gdzie obejrzeć powrótki spotkania Hurkacz - Thiem?

Powtórki meczu będą dostępne w Polsacie Sport od godz. 8.00 oraz w Polsacie Sport Extra od godz. 11.00.

Materiał oryginalny: ATP w Miami: Hubert Hurkacz wyeliminował Dominica Thiema (RELACJA, WYNIK, WIDEO, TRANSMISJA, ATP MIAMI, KOLEJNY PRZECIWNIK, POWTÓRKI MECZU) - Gazeta Wrocławska