Australian Open. Kontuzja biodra zadecydowała o porażce Rafy Nadala

Michał Skiba
eastnews
Po dramatycznym boju Marin Cilić pokonał w ćwierćfinale Australian Open Rafaela Nadala, który nie dokończył piątego seta z powodu kontuzji. Hiszpan nabawił się urazu uda i nie zagra przez najbliższe trzy tygodnie. Niezależnie od ostatecznych wyników na kortach Melbourne Park, Nadal utrzyma pierwsze miejsce w rankingu ATP.

Zwycięzca US Open z 2014 r. wyeliminował Rafaela Nadala. Do Chorwata uśmiechnął się los, bo turniejowa jedynka od połowy czwartego seta miała problemy z poruszaniem się po korcie. Nadal przegrywał 6:3, 3:6, 7:6 (7-5), 2:6, 0:2 i zdecydował się poddać mecz.

Marin Cilić na zwycięstwo z Rafaelem Nadalem czekał od 2009 r. W poprzednich pięciu spotkaniach zdołał urwać Hiszpanowi tylko jednego seta. Gdy Chorwat przegrał tie-break w trzeciej odsłonie meczu, wydawało się, że Nadal będzie pewny zwycięstwa. W ciągu 65 gier przegrał tylko cztery razy, gdy prowadził w spotkaniu 2:1 w setach. Przy stanie 1:4 w czwartym secie poczuł ból w nodze, a przerwa medyczna niewiele pomogła. Hiszpan dograł czwartego seta, a na piątego wyszedł, licząc na cud. Leki rozgrzewające ciało nie działały. „Rafa” po dramatycznych dwóch gemach postanowił zrezygnować z rywalizacji.

- Grałem normalnie, bez żadnych zahamowań, aż nagle poczułem ból w mięśniu. To był jeden fałszywy ruch. Od tego momentu coś się stało, a ja nie zdawałem sobie sprawy, jak to zaraz będzie źle wyglądać. Teraz muszę zaakceptować porażkę i to, co jest. Wielu ludzi z czołówki światowego tenisa jest kontuzjowanych. To sygnał, że w końcu musimy zacząć myśleć o zdrowiu. Stawiać zdrowie ponad tenisa - powiedział po spotkaniu Rafael Nadal.

Jak wykazały pierwsze badania, Hiszpan nabawił się kontuzji biodra. Pierwsze diagnozy informują, że lider światowego rankingu będzie musiał pauzować przez najbliższe trzy tygodnie. Właśnie z powodu poważnego urazu biodra na parę miesięcy wypadł Andy Murray. Brytyjczyk jest już po operacji i dlatego nie oglądaliśmy go podczas tegorocznego AO.

Bez względu na ostateczne rozstrzygnięcia w Melbourne - Nadal pozostanie nr 1 ATP.

Materiał oryginalny: Australian Open. Kontuzja biodra zadecydowała o porażce Rafy Nadala - Portal i.pl