Australian Open. Świetny, choć przegrany występ Magdaleny Fręch

Dariusz Kuczmera
Pamiątkowe zdjęcie z Australii jeszcze przed rozpoczęciem meczu w I rundzie
Pamiątkowe zdjęcie z Australii jeszcze przed rozpoczęciem meczu w I rundzie Archiwum Magdaleny Fręch
20-letnia debiutantka z Łodzi Magdalena Fręch stoczyła porywający i wyrównany mecz w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

Magdalena Fręch (WTA 163) mierzyła się z Hiszpanką Carlą Suarez-Navarro (WTA 39). W pierwszym secie grająca bez kompleksów łodzianka przy stanie 2:1 przełamała podanie rywalki i wyszła na prowadzenie 3:1. Przestraszona rywalka wzięła się do pracy i wyrównała stan seta na 5:5. Później prowadziła 6:5, a w następnym gemie Magdalena Fręch była bliska zwycięstwa i doprowadzenia do tie-breaku. Nie udało się.

W drugim secie łodzianka też grała doskonale. Co prawda przegrała swoje podanie na początku, ale w szóstym gemie przełamała rywalkę i wyrównała na 3:3. Na dalszą walkę Magdalenie nie starczyło sił i doświadczenia. Przegrała 3:6.

Łodzianka zasłużyła na brawa.

Materiał oryginalny: Australian Open. Świetny, choć przegrany występ Magdaleny Fręch - Dziennik Łódzki