AZS UJK Kielce przegrał z HydroTruck Sky Tattoo II Radom (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny HydroTruck Sky Tatto II Radom okazał się być za silnym przeciwnikiem dla AZS-u UJK Kielce. Radomianie wygrali 97:83.

AZS UJK Kielce - HydroTruck Sky Tattoo II Radom 83:97 (22:19, 20:26, 23:29, 18:23)

AZS UJK: Marcinkowski 5 (1/4 za trzy), Lewandowski 16 (3/8), Pawlak 2 (0/2), Kapuściński 15 (1/3), Szwedo 13 (0/2), Szewczyk 7, Jagiełło 7 (1/1), Wierzgała, Bloda 6 (1/4), Fugiński (0/1), Lesisz (0/1), Osiakowski 12 (2/3).

HydroTruck II: Zalewski 11 (3/7), Wall 7 (0/1), Aleksander Lewandowski 7 (0/4), Wątroba 8 (2/2), Zegzuła 15 (1/3), Rojek 11, Wydra 3 (1/1), Tyszka 11 (2/3), Czapla, Golus 5, Bogucki 8, Stankowski 11 (1/2).

Dla koszykarzy kieleckiego AZS-u UJK była to trzecia porażka w tym sezonie. Tym razem podopieczni Rafała Gila nie byli w stanie sprostać trudnemu przeciwnikowi, jakim niewątpliwie są rezerwy grającego w najwyższej klasie rozgrywkowej HydroTrucku Radom.

W zespole gości mogliśmy oglądać w środowy wieczór kilku zawodników występujących na co dzień w pierwszym zespole. Zagrał chociażby mierzący 215 centymetrów wzrostu Adrian Bogucki.

Kielczanie byli w stanie przeciwstawić się rywalom w trakcie pierwszej połowy. Po kwarcie numer jeden prowadzili nawet trzyma punktami, ale w trzeciej i czwartej rywale odskoczyli już dużo mocniej.

Plusem tego meczu na pewno może być debiut 15-letniego zawodnika AZS-u JK, Oskara Lesisza, który pojawił się na parkiecie pod koniec spotkania.

AZS UJK przegrał, a już w sobotę czeka gol kolejne spotkanie. Wyjazdowym rywalem będzie Sokół Ostrów Mazowiecka, początek zmagań o godzinie 18.