AZS UJK Kielce zmierzy się w Warszawie z rezerwami Legii

DW
Damian Wiśniewski
Koszykarze AZS-u UJK Kielce w sobotę rozegrają swoje kolejne spotkanie w ramach drugiej ligi. Podopieczni Rafała Gila w Warszawie zmierzą się z rezerwami tamtejszej Legii. Początek o godzinie 17.

Kielczanie mają za sobą całkiem niezłą serię dwóch kolejnych zwycięstw. Przed dwoma tygodniami przełamali i się i wygrali pierwszy mecz na wyjeździe. Pokonali wówczas Sokoła Ostrów Mazowiecka 103:93.

Następnie wygrali u siebie z beniaminkiem ligi, PKK 99 Pabianice 99:65.

- Graliśmy dzisiaj z beniaminkiem, więc nie braliśmy nawet pod uwagę innego scenariusza niż zwycięstwo w tym spotkaniu. Chcieliśmy wygrać i przećwiczyć kilka elementów rozegrania akcji. Udało się, tylko szkoda, że w drugiej i trzeciej kwarcie mieliśmy pewne przestoje i pozwoliliśmy sobie na pewną dozę rozluźnienia w grze. To nie powinno nam się zdarzać - powiedział po tamtym meczu Rafał Gil, trener AZS-u UJK Kielce.

Te dwa zwycięstwa sprawiły, że kielczanie po parotygodniowej przerwie wrócili na miejsca premiowane awansem do fazy play off na koniec sezonu zasadniczego. W tabeli grupy B drugiej ligi zajmują aktualnie siódme miejsce i mają o jeden punkt więcej od dziesiątych rezerw warszawskiej Legii, które dodatkowo rozegrały o jeden mecz więcej.