Bałtyk przegrał w Kleczevie. Trzy gole w sześć minut

Krzysztof Marczyk
Bałtyk Koszalin w spotkaniu w ramach 33. kolejki przegrał na wyjeździe z Sokołem Kleczew, choć przez większą część meczu prowadził.

Wynik otworzył już w 6. minucie Hubert Górka, który nabiegł na piłkę od podającego ze skrzydła Dawida Gruchały i mocnym strzałem przy słupku nie dał golkiperowi gospodarzy szans. W odpowiedzi Sokół miał świetną sytuację, ale jeszcze lepiej zachował się w bramce Jakub de Clerck, który wykazał się instynktownym refleksem. W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, gra toczyła się głównie w środku pola, dogodnych okazji strzeleckich nie było wiele.

Więcej emocji - ale niekoniecznie pozytywnych dla przyjezdnych - przyniosła druga połowa. Jeszcze do 70. minuty podopieczni trenera Mariusza Lenartowicza mieli kilka groźnych wypadów pod pole karne rywali, ale albo brakowało ostatniego podania, albo strzały były blokowane (jak choćby ten Fabiana Walaszczyka po podaniu Gruchały z bocznej strefy pola karnego). Potem jednak, między 75., a 81. minutą, koszaliński zespół stracił trzy gole i mógł pożegnać się choćby z remisem. Goście mieli w pierwszym składzie aż dziesięciu młodzieżowców, ale paradoksalnie błędy przy traconych golach popełniali wprowadzani po 70. minucie seniorzy.

Wyrównanie dla Sokoła przyszło po akcji prawą stroną, dośrodkowaniu na krótki słupek i uderzeniu z około pięciu metrów. Niedługo potem Michał Czenko faulował przed polem karnym, a miejscowi tej okazji nie zmarnowali i wyszli na prowadzenie po golu z rzutu wolnego. Wynik ustalili dwójkową akcją w polu karnym. Tym samym Bałtykowi znów w tym sezonie nie udało się pokonać ekipy z Kleczewa (w pierwszym spotkaniu było 0:1). Za tydzień, na koniec sezonu, na stadion przy ul. Andersa przyjeżdża Włókniarz 1925 Kalisz, czyli wicelider.

Sokół Kleczew - Bałtyk Koszalin 3:1 (0:1)
0:1 Górka (6.), 1:1 Paczyński (65.), 2:1 Dębowski (77.), 3:1 Koziorowski (81.).
Bałtyk: De Clerck - Ponurko, Jachemek, Waleński, Kisły (70. Czenko), Górka, Forczmański (73. Rak), Trzmiel, Walaszczyk, Łysiak (77. Putno), Gruchała.