Barcelona skromnie wygrywa na San Mames [ZDJĘCIA]

KS
FC Barcelona pokonała na wyjeździe Athletic Bilbao 1:0 w niedzielnym meczu 2. kolejki ligi hiszpańskiej. Jedynego gola dla Blaugrany strzelił w pierwszej połowie Chorwat Ivan Rakitić.

Podopieczni Luisa Enrique nie mieli w Bilbao łatwego zadania. Gospodarze robili, co mogli, aby odebrać punkty obrońcom tytułu. Baskowie ustawiali agresywny pressing już pod polem karnym Barcy, przez co Katalończykom niejednokrotnie ciężko było wydostać się z własnej strefy obronnej.

Choć mecz był dość wyrównany, to jednak zdecydowanie lepsze sytuacje miała Barcelona i to ona strzeliła jedynego gola, gdy w 22. minucie gry Arda Turan idealnym dośrodkowaniem obsłużył Ivana Rakiticia, który strzałem głową przesądził o zwycięstwie Dumy Katalonii.

Barca mogła wygrać zdecydowanie wyżej, ale to nie był dzień Leo Messiego i Luisa Suareza, który zmarnowali wiele okazji stuprocentowych do podwyższenia prowadzenia. W końcówce za to centymetrów zabrakło, aby ta nieskuteczność na Katalończykach się zemściła. Z rzutu wolnego Benat Etxebarria uderzył centymetry obok bramki Marca-Andre Ter Stegena, będąc niezwykle blisko zapewnienia Athletikowi jednego punktu w niedzielny wieczór.

Ostatecznie Barcelona zwyciężyła na San Mames 1:0, ale nie obroniła pozycji lidera w La Liga. Tę niespodziewanie zajmuje Las Palmas, które również zdobyło w dwóch meczach komplet sześciu punktów, ale ma lepszy bilans bramkowy od mistrzów Hiszpanii.

Materiał oryginalny: Barcelona skromnie wygrywa na San Mames [ZDJĘCIA] - Gol24