Bardzo dobry występ Adama Nowickiego w Monachium

Jakub Lisowski
Adam Nowicki
Adam Nowicki Adam Nowicki Facebook
Adam Nowicki z MKL Szczecin wystartował w maratonie podczas Mistrzostw Europy w Monachium. Do mety dobiegł jako najlepszy z polskich reprezentantów.

Adam Nowicki przed rokiem przebił się do reprezentacji Polski. Dobrze wypadł w igrzyskach w Tokio. Przez ostatnie miesiące nie biegał maratonu szykując formę pod występ w Monachium. O tym, że jest w formie potwierdził podczas niedawnych MP na 10 km w Gdańsku. Wygrał pewnie.

W Monachium osiągnął bardzo dobry czas - 2:15,21. Dało mu to 18. pozycję w stawce, pierwszą wśród Polaków. Pozostali nasi kadrowicze przybiegli na metę po kilku minutach.

Mistrzem Europy został Niemiec Richard Ringer, a dwie kolejne pozycje zajęli reprezentanci Izraela - Maru Teferi i Gashau Ayale.