Bartłomiej Marszałek drugi w MŚ formuły F1H20 w Szardży

Piotr Olkowicz
Bartek Marszałek twitter
Bartłomiej Marszałek zajął w niedzielę w Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich drugie miejsce w ostatniej, szóstej eliminacji motorowodnych mistrzostwach świata F1H20 Grand Prix Szardży, a klasyfikacji końcowej cyklu był siódmy.

W finałowym wyścigu po 38 okrążeniach najszybszym okazał się trzykrotny mistrz świata Francuz Philippe Chiappe, dystansując zawodnika Orlen Team o 2,73 oraz Włocha Alberto Comparato o 17,48. W piątek Polak był trzeci.

Dzięki drugiej lokacie i 15 punktom Marszałek zajął ostatecznie siódme miejsce w cyklu.

Prowadzący w klasyfikacji Amerykanin Shawn Torrente nie ukończył wyścigu, a zdobyte wcześniej punkty w pięciu pozwoliły mu utrzymać pozycję lidera równoznaczną z tytułem mistrza świata.

- Jestem zadowolony z siódmego miejsca w tegorocznych mistrzostwach świata. We wcześniejszych zawodach dwukrotnie byłem ósmy, raz urwał mi się numer startowy i ukarano mnie dyskwalifikacją, a tylko raz nie ukończyłem wyścigu z powodów technicznych sprzętu. Za to końcówka sezonu była imponująca; trzecia i druga lokata. Jest więc powód do radości - powiedział PAP Bartłomiej Marszałek.