Jarosław Miłkowski
Bartosz Zmarzlik podpisał z Motorem Lublin kontrakt na rok.
Bartosz Zmarzlik podpisał z Motorem Lublin kontrakt na rok. Materiały prasowe
Bartosz Zmarzlik, najbardziej utytułowany wychowanek Stali Gorzów, już oficjalnie jest zawodnikiem Motoru Lublin. Został zaprezentowany kibicom mistrzów Polski na lotnisku Lublin Airport w Świdniku.

Jeśli któryś z kibiców Stali Gorzów miał może nadzieję, że to się nie wydarzy, to musi pogodzić się z rzeczywistością. Bartosz Zmarzlik jest już oficjalnie zawodnikiem Motoru Lublin, czyli aktualnych drużynowych mistrzów Polski. W środę 2 listopada w Świdniku, gdzie znajduje się Lublin Airport, został przedstawiony lubelskim kibicom jako nowy zawodnik drużyny. Na prezentację Zmarlik przyleciał samolotem. Tę formę prezentacji można odbierać nawiązanie do tego, o czym mówiło się dwa lata temu. Gdy Jakub Kępa, prezes Motoru Lublin, namawiał Zmarzlika do przejścia do swojego klubu, mówiło się, że aby ułatwić wychowankowi Stali Gorzów podróż z zachodu na wschód Polski, będzie mu podstawiana awionetka.

Wraz ze Zmarzlikiem na lubelskim lotnisku pojawili się też Fredrik Lindgren oraz Jack Holder, którzy też będą nowymi zawodnikami Motoru. Dodajmy, że z tamtejszą drużyną rozstają się: Mikkel Michelsen, Maksym Drabik i Wiktor Lampart.

Zmarzlik rekordzista

Bartosz Zmarzlik to najbardziej utytułowany zawodnik w historii Stali Gorzów. Na swoim koncie ma bowiem trzy tytuły indywidualnego mistrza świata. Do tej pory zdobył 49 medali w mistrzostwach Polski, Europy i świata, a niemal połowa z nich - dokładnie: 24 - jest w kolorze złotym.

W barwach Stali Zmarzlik pojechał w 211 spotkaniach ligowych, w których wystartował w 1052 biegach, wygrywając 559, a więc 53,14 proc., z nich. Zdobył łącznie 2309 punktów, co daje mu trzecie miejsce na liście najlepiej punktujących zawodników w historii Stali. Więcej punktów od Zmarzlika zdobyli jedynie Piotr Świst (2927) i Jerzy Rembas (2646).

Stal Gorzów już z Oskarem Fajferem

Po odejściu Zmarzlika do Motoru gorzowska Stal musiała zakontraktować nowego zawodnika. Wybór padł na Oskara Fajfera, wychowanka Startu Gniezno. Jako zawodnik Stali został on oficjalnie zaprezentowany w mediach społecznościowych we wtorek 1 listopada. Był pierwszym zawodnikiem w Polsce, o którego nowej przynależności klubowej poinformowały kluby żużlowe w trwającym od 1 do 14 listopada okienku transferowym.