Benjamin Kallman z Cracovii zapewnił Finlandii wygraną z Irlandią Północną

Jacek Żukowski
Benjamin Kallman zagrał w reprezentacji Finalndii
Benjamin Kallman zagrał w reprezentacji Finalndii Andrzej Banaś
Benjamin Kallman, napastnik Cracovii, znakomicie zaprezentował się w meczu Irlandia Północna - Finlandia, w ramach eliminacji do piłkarskich mistrzostw Europy 2024. Fin zdobył jedynego gola w spotkaniu, który goście wygrali 1:0

Dla napastnika Cracovii był to 11 występ w narodowych barwach i piąty gol. Finlandia rywalizuje w grupie G do piłkarskich ME i po dwóch kolejkach zajmuje piąte miejsce, z dorobkiem 3 punktów. Poprzedni mecz, bez udziału Kallmana, przegrała z Danią 1:3. W spotkaniu w Belfaście Kallman zagrał 87 minut, został zmieniony przez Joela Pohjanpalo. W 28 minucie Kallman zdobył gola, jak się później okazało, na miarę wygranej.

Otrzymał on prostopadłe podanie od Teemu Pukki i dobrze zachował się pod bramka rywala, spokojnie oddając strzał w lewy róg z pola karnego.

Kallman może teraz skoncentrować się na grze w Cracovii, bo kolejne spotkanie reprezentacja Finlandii rozegra dopiero w połowie czerwca, ze Słowenią. A w "Pasach" musi szykować się do nadchodzącego meczu z Widzewem Łódź (niedziela, godz. 15). Będzie prawdopodobnie jedynym napastnikiem w wyjściowym składzie Cracovii, jako że Patryk Makuch jest kontuzjowany. Chyba, że trener Jacek Zieliński zdecyduje się na postawienie na kogoś z rezerw.

Dodajmy, że do grona kontuzjowanych w Cracovii dołączył inny reprezentant Finlandii Arttu Hoskonen, którego nie było wczoraj w meczowej kadrze i dla którego występ przeciwko Widzewowi jest bardzo wątpliwy.