Sławomir Stachura
Zainaugurowała rozgrywki piłkarska Centralna Liga Juniorów Młodszych do lat 17. Korona Kielce zremisowała z TOP 54 Biała Podlaska 0:0.

Korona Kielce – TOP 54 Biała Podlaska 0:0
Korona:
Sandach – Przybysławski (87. Szczepanek), Skiba (90+3 Zgrzebnicki), Żyła, Kowalik – Kośmider, Grabarczyk (60. Łoch) , Zwoźny (86. Kralka), Świercarz (70. Lasak) – Strzeboński (65. Walkowiak), Śliwa.

W meczu rozegranym na stadionie przy ul. Prostej w Kielcach goli nie było, ale obydwa zespoły stworzyły sobie sporo niezłych okazji. Wyraźnie brakowało jednak wykończenia akcji, czujni byli obydwaj bramkarze.

Znacznie lepsza była pierwsza połowa w wykonaniu Korony. W pierwszych 20 minutach dwukrotnie przed szansą stanął kapitan Żółto-Czerwonych Kacper Śliwa, był już sam na sam z bramkarzem, ale nie udało mi się umieścić piłki w siatce. W drugiej połowie klasowych okazji było już mniej, gra była szarpana i choć w końcówce Korona przycisnęła, to nie udało się zdobyć bramki.

- Jak nie da się wygrać, to trzeba chociaż zremisować – podsumował mecz Michał Gębura, który prowadzi zespół razem z Markiem Grabą. – To dopiero początek, przyglądamy się zawodnikom dopiero się zgrywamy. W tej pierwszej rundzie chcemy popracować właśnie nad zgraniem, bo to praktycznie nowy zespół. Ambicji chłopakom na pewno nie brakuje, ale trzeba jeszcze dużo pracować – dodał Gębura.

W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Młodszych do lat 17 gra osiem drużyn z województw świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego.