Biathlon: Sztafeta juniorek z Kościeliska walczyła o medal mistrzostw świata

Tomasz Bochenek
Magda Piczura
Magda Piczura Facebook/BKS WP Kościelisko
Sztafeta juniorek młodszych w składzie: Magda Piczura, Joanna Jakieła, Paulina Pawliczek zajęła 8. miejsce w biegu 3x6 km podczas mistrzostw świata w estońskim Otepaeae.

Naszą drużynę tworzyły zawodniczki BKS WP Kościelisko, które dziś nawet kręciły się w okolicach podium. Piczura po pierwszej zmianie była dziewiąta (strzelała z 3 doładowaniami), skok w górę zanotowała natomiast Jakieła. Na strzelnicy były trudne warunki, nie uniknęła karnej rundy, ale swoją zmianę zakończyła na 3. miejscu - z niespełna 20-sekudową stratą do prowadzących wówczas Norweżek.

Pawliczek wykonała bezbłędne pierwsze strzelanie, wyprzedziła ją jednak Elvira Oeberg - Szwedka, która w Otepaeae wywalczyła złoto w biegu długim.

Dziś zdobyła kolejne. Zamykająca bieg Polka po finałowym strzelaniu miała natomiast karną rundę, w efekcie spadła po nim na 6. lokatę. Na mecie zameldowała się ósma.

Występ naszej drużyny trzeba jednak ocenić pozytywnie. Pamiętając, że jeszcze lepiej spisały się dzień wcześniej starsze juniorki (Natalia Tomaszewska, Kamila Cichoń i olimpijka z Soczi Kamila Żuk), które zajęły w sztafecie 5. miejsce.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Biathlon: Sztafeta juniorek z Kościeliska walczyła o medal mistrzostw świata - Dziennik Polski