Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk bez medalu. Kamil Bury to niespodzianka na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Pjongczang ZDJĘCIA

Tomasz Kuczyński
Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk w Pjongczang
Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk w Pjongczang Pawel Relikowski / Polska Press
Justyna Kowalczyk nie zdobyła medalu w biegu sprinterskim techniką klasyczną podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Zawodniczka AZS AWF Katowice odpadła w ćwierćfinale. Miłą niespodziankę zrobił natomiast Kamil Bury, który awansował do ćwierćfinału.

Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk i Kamil Bury

Justyna Kowalczyk zgodnie z planem awansowała do ćwierćfinału. Miała 22. czas. Nie udało się przebrnąć eliminacji Sylwii Jaśkowiec (37) i Ewelinie Marciś (38).

Pierwsze miejsce w eliminacjach zajęła Stina Nilsson. Kowalczyk do Szwedki miała 11,26 sekund straty. Tytułu sprzed 4 lat bronił Norweżka Maiken Caspersen Falla, która była druga w eliminacjach - strata 0,39. Do ćwierćfinałów awansowało 30 biegaczek. Startowało 68 zawodniczek.

Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale

W ćwierćfinałach zawodniczkom przyszło rywalizować przy padającym śniegu i mocnym wietrze. Kowalczyk spóźniła start, ale na pierwszym podbiegu zaczęła odrabiać straty. Na drugim podbiegu była nawet trzecia, ale potem nie udało się poprawić miejsca, mało tego, było już tylko gorzej. Na dodatek na wirażu Polka miała małą kolizję z Ingvild Flugstad Oestberg.

Ostatecznie Kowalczyk, która osłabła na finiszu, była piąta, Norweżka czwarta, bo zostały wyprzedzone przez dwie rywalki. Wygrała prowadząca praktycznie od początku biegu Natalia Nepriajewa (Olimpijczycy z Rosji), druga była Laurien van der Graaff ze Szwajcarii, a trzecia Anna Dyvik ze Szwecji.

Złoto zdobyła Stina Nilsson, srebro Maiken Caspersen Falla, brąz Julia Bielorukowa (Olimpijczycy z Rosji).

Justyna Kowalczyk udział w olimpijskim sprincie techniką klasyczną zakończyła na ćwierćfinale. Polska w swoim biegu zajęła przedostatnie piąte miejsce. Zobacz fotorelację!

Pjongczang 2018. Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale sp...

Kamil Bury pobiegł bardzo szybko

Kamil Bury, który niespodziewanie awansował z eliminacji, był szósty w swoim ćwierćfinale i nie wszedł do półfinału.

Złotym medalistą igrzysk został Norweg Johannes Klaebo. Drugie miejsce zajął Włoch Federico Pellegrino, trzecie Aleksandr Bolszunow (Olimpijczycy z Rosji).

„Wszyscy mówią jak strasznie zimno jest w Korei a Klaebo bez czapeczki” - napisał na Twitterze były polski mistrz biathlonu Tomasz Sikora.