Blaż Janc z PGE VIVE Kielce zdobywał bramki dla Słowenii w meczu z Serbią

Paweł Jańczyk
Blaż Janc, piłkarz ręczny PGE VIVE Kielce, zdobył trzy bramki dla reprezentacji Słowenii w towarzyskim meczu z Serbią.

W Mariborze spotkały się dwie ekipy przygotowujące się do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Słoweńcy bardzo dobrze zagrali w pierwszej połowie, którą wygrali 16:10. W 51 minucie, po golu Blaża Janca, gospodarze prowadzili już 27:19, by wygrać ostatecznie 30:24. Prawoskrzydłowy PGE VIVE Kielce zdobył w tym spotkaniu trzy gole.

Michał Jurecki skończył 35 lat. Zobacz, jak się zmieniał przez lata [ZDJĘCIA]

Najskuteczniejszym graczem Słowenii i najlepszym zawodnikiem na boisku był zdobywca pięciu bramek, Dean Bombac, były playkamer drużyny z Kielc. W bramce Serbów stał były gracz mistrzów Polski, Władymir Cupara.

We wcześniejszym meczu Słoweńcy dość niespodziewanie zremisowali z Holandią 29:29 (19:13). To był bardzo dziwny pojedynek w wykonaniu Veselina Vujovicia (jego asystentem w kadrze jest drugi trener PGE VIVE, Uros Zorman). Prowadzili 6:1, 13:5 i 23:15. Od tego ostatniego wyniku stracili sześć bramek z rzędu, ale jeszcze półtorej minuty przed końcem wygrywali 29:27. Przy wyniku 29:28 i stracie piłki przez Bombaca, jego kolega z drużyny Tilen Kodrin sfaulował biegnącego do kontry rywala, za co zobaczył czerwoną kartkę, a Holendrzy dostali rzut karny i doprowadzili do remisu.

Blaż Janc nie grał przeciwko Holendrom. Słowenia będzie grupowym rywalem Polski na styczniowych mistrzostwach Europy (poza Szwecją i Szwajcarią).

ZOBACZ>>> Doruk Pehlivan z PGE VIVE Kielce zbombardował Estonię

ZOBACZ>>> Świetne mecze Artioma Karalioka z Władysława Kulesza z PGE VIVE Kielce w reprezentacji Białorusi