Jacek Sroka
Jacek Sroka
Szymon Wątroba po zdobyciu bramki cieszył się razem z całą drużyną
Szymon Wątroba po zdobyciu bramki cieszył się razem z całą drużyną screenshot Facebook
Do niecodziennego wydarzenia doszło podczas meczu rybnickiej okręgówki pomiędzy Gwiazdą Skrzyszów i Rymerem Rybnik. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a punkt dla gospodarzy uratował bramkarz Szymon Wątroba zdobywając wyrównującego gola w 93 minucie spotkania. Zobaczcie wideo z bramką bramkarza Gwiazdy.

O małej wsi Skrzyszyów leżącej w gminie Godów w powiecie wodzisławskim zrobiło się głośno za sprawą bramkarza Ludowego Klubu Sportowego Gwiazda Szymona Wątroby. Gwiazda jest beniaminkiem w rybnickiej okręgówce i obecnie plasuje się na piątym miejscu w tabeli, a więc w środku 10-zespołowej stawki. Nie grozi jej ani awans, ani spadek, ale to nie znaczy, że na meczach w Strzyszowie brakuje emocji.

W 14. kolejce do Skrzyszowa przyjechał Rymer Rybnik. Goście bardzo chcieli zrewanżować się Gwieździe za sierpniową porażkę u siebie 2:4 i szybko objęli drubramkowe prowadzenie. Gospodarze, chociaż grali bez wsparcia kibiców, ambitnie walczyli jednak do końca. Najpierw udało im się zdobyć kontaktową bramkę, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry doprowadzili do wyrównania.

Na listę strzelców wpisał się bramkarz Szymon Wątroba. 23-letni golkiper w ostatniej akcji spotkania powędrował w pole karne Rymera i zrobił użytek ze swojego ponadprzeciętnego wzrostu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wątroba wyskoczył najwyżej do piłki i głową umieścił ją w siatce wywołując ogromną radość wśród swoich kolegów z drużyny.

- Chłopak jest wysoki, więc pobiegł w pole karne rywali, a obrońcy zawsze mają w takiej sytuacji problem, bo nie bardzo wiedzą jak się zachować. Nie przypilnowali go i Szymon popisał się ładną główką - powiedział Krzysztof Surowiec, prezes Gwiazdy.

Dodajmy, że to nie pierwszy gol strzelony przez Wątrobę. W poprzednim sezonie, gdy Gwiazda grała jeszcze w rybnickiej A-klasie bramkarz ze Skrzyszowa również wpisał się na listę strzelców.

- To był ostatni mecz rundy jesiennej z rezerwami Bełku i wówczas Szymon Wątroba strzelił gola nogą. U nas w klubie staramy się, żeby bramkarze dobrze grali nogami i jak widać od czasu do czasu to się im na boisku przydaje nie tylko do dalekich i dokładnych wykopów - dodał prezes klubu ze Skrzyszowa.