Bruk-Bet Termalica Nieciecza. „Słonie” chcą walczyć do końca o utrzymanie

Bartosz Karcz
Przemysław Świderski
Niewykorzystane szanse, złość na arbitra za kilka kontrowersyjnych decyzji i remis 1:1 na końcu - tak wyglądał ostatni, poniedziałkowy mecz Bruk-Betu z Górnikiem Łęczna. Wywalczony jeden punkt pozwala ekipie „Słoni” wciąż wierzyć, że utrzymanie w ekstraklasie jest możliwe. Zadanie to jednak będzie ekstremalnie trudne. Teraz jednak trzeba wygrać kolejny mecz. W sobotę o godz. 12.30 Bruk-Bet Termalica podejmie Piasta Gliwice.

- W Łęcznej straciliśmy dwa punkty - nie kryje trener Bruk-Betu Radoslav Latal. - W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo źle. Po przerwie strzeliliśmy bramkę, ale więcej się nie udało. Teraz w sobotę musimy walczyć u siebie z Piastem.

Dla Latala to będzie wyjątkowy mecz, bo jako trener Piasta odnosił sukcesy. Wywalczył m.in. wicemistrzostwo Polski. - Ale teraz jestem tutaj, w Niecieczy - podkreśla szkoleniowiec. Dodaje jednak również: - Miło wspominam okres, jaki spędziłem w Piaście. Jestem zadowolony z mojej pracy w tym klubie. Teraz jednak chcę zrobić wszystko, żeby utrzymać Bruk-Bet w ekstraklasie.

W Bruk-Becie nie zagra z Piastem Dawid Kocyła, który pauzuje za kartki. - Wraca Tekijaski, a nie mamy jeszcze Putiwcewa, który ma kontuzję. Pozostali wszyscy są zdrowi - zdradza Latal.

Przypomnijmy, że na dwie kolejki przed końcem sezonu Bruk-Bet Termalica Nieciecza zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale ma tyle samo punktów, co trzecia od końca Wisła Kraków. „Słonie” tracą natomiast trzy punkty do Śląska Wrocław i cztery do Zagłębia Lubin.