PKO Ekstraklasa. O sporym szczęściu w nieszczęściu może mówić Ołeksij Dytiatjew. Stoper Cracovii w meczu z Piastem Gliwice (2:0) został trafiony korkiem w twarz przez Bartosza Rymaniaka. Choć zdarzenie wyglądało niezwykle dramatycznie to Ukrainiec zdolny był kontynuować grę. Winowajca otrzymał za to czerwoną kartkę.

Rymaniak nie od razu wyleciał z boiska. Prowadzący zawody Jarosław Przybył na gorąco ocenił, że był to faul ostry, ale na żółtą kartkę. I taką wahadłowemu pokazał. Dopiero po analizie VAR arbiter z Kluczborka zmienił decyzję, wyjmując z kieszonki czerwoną kartkę. Była to 12 minuta meczu.

Poszkodowany Dytiatjew wrócił na murawę i na szczęście dotrwał do ostatniego gwizdka. - Mam wątpliwości dotyczącej tej czerwonej kartki. Stałem kilka metrów obok i odniosłem wrażenie, że zawodnik Cracovii poślizgnął się i wpadł na nogę Bartosza Rymaniaka. Muszę to jednak zobaczyć - asekurował się na konferencji trener Piasta, Waldemar Fornalik.

Z telewizyjnej powtórki wcale nie wynika, żeby Dytiatjew miał się poślizgnąć:

Zgodnie z przepisami Rymaniak wypada na dwa następne mecze. Na pewno nie zagra więc w domowym meczu z Rakowem Częstochowa i wyjazdowym z Arką Gdynia. Może zdarzyć się jednak też tak, że Komisja Ligi zbierze się w jego sprawie i wyznaczy wyższą karę - np. czterech meczów dyskwalifikacji (vide Żarko Udovicić).

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Ekstraklasa gra z przerwami od 1927 roku. Co roku wyłaniany jest mistrz Polski, który na stałe zapisze się w historii naszego futbolu. Ile jest drużyn, które w swoim dorobku mogą pochwalić się mistrzostwem kraju? Zobaczcie WSZYSTKICH Mistrzów Polski w piłce nożnej.