Budowlani Lublin zakończyli sezon na szóstym miejscu

Marcin Puka
Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły, że to Arka Gdynia, a nie Budowlani, zajęła piąte miejsce w zakończonym w sobotę sezonie 2017 Ekstraligi rugby. Lublinianie zostali sklasyfikowani na szóstej lokacie.

Potyczka nad Bałtykiem była bardzo wyrównana, chociaż w pierwszej połowie lepiej prezentowali się lublinianie, prowadząc do przerwy 10:5. Po zmianie stron miejscowi odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Budowlani wyrównali na dwie minuty przed końcem spotkania.

W tej sytuacji sędzia zarządził dogrywkę, która nie przyniosła rostrzygnięcia. W serii rzutów karnych minimalnie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 2:1.

- Mecz toczył się w anormalnych warunkach, na sztucznej murawie na której stała woda i przy padającym śniegu. Spotkanie było wyrównane, a rzuty karne to była loteria. Zabrakło nam w nich szczęścia - mówi Stanisław Więciorek, trener Budowlanych.

Mistrzem Polski została drużyna Master Pharm Budowlani Łódź, pokonując w finale Ogniowo Sopot 16:3. Brązowy medal wywalczyła Pogoń Siedlce, wygrywając z Lechią Gdańsk 18:3.

Arka Gdynia - Budowlani Lublin 22:22 (5:10)

Punkty dla Budowlanych: P. Wiśniewski 10 Kamiński 5, Khomenko 5, Kulyk 2.

Budowlani: Novikov (Mazuś), Khomenko, Kelberashvili (Majcher), Król, K. Wiśniewski, Rudziński, Musur, P. Wiśniewski, Bobruk, Adezhynyk, Skałecki, Kulyk, Kamiński, Borówka, Brzezicki (Kasprzak). Trener: Stanisław Więciorek

Materiał oryginalny: Budowlani Lublin zakończyli sezon na szóstym miejscu - Kurier Lubelski