Bundesliga. Gol Roberta Gumnego w "polskim" meczu [WIDEO]

Tomasz Górski
Robert Gumny strzelił bramkę w Bundeslidze.
Robert Gumny strzelił bramkę w Bundeslidze. Szymon Starnawski
Liga niemiecka. W poprzedniej kolejce asysta, dzisiaj już bramka. W 9. serii spotkań Bundesligi Robert Gumny zdobył bramkę w meczu z VFL Wolfsburg. To jego premierowe trafienie w tym sezonie.

W ostatnich tygodniach Robert Gumny notuje zwyżkę formy, co ma odzwierciedlenie również w "liczbach". W minioną niedzielę zanotował asystę przy bramce Andre Hahna, która przesądziła o zwycięstwie z Schalke (3:2). Teraz, w spotkaniu z VFL Wolfsburg wpisał się na listę strzelców, zapewniając remis. W pierwszej połowie bramkę dla gości strzelił Yannick Gerhardt, który z bliska skierował piłkę do siatki po zagraniu Ridle Baku. Po zmianie stron wyrównał Robert Gumny. 24-letni obrońca odnalazł się w polu karnym, po czym posłał piłkę do bramki.

W ekipie gospodarzy Robert Gumny rozegrał 90 minut, a Rafał Gikiewicz był poza kadrą meczową z powodu kontuzji. W barwach "Wilków" do 69. minuty przebywał na murawie Jakub Kamiński.

9. kolejka Bundesligi

FC Augsburg - VfL Wolfsburg 1:1 (0:1)
Bramki: Robert Gunny 56' - Yannick Gerhardt 27'

Na gola w Bundeslidze Gumny czekał od 23 kwietnia 2021 r. Wtedy wpisał się na listę strzelców w przegranym meczu z FC Köln (2:3).

Skrót meczu FC Augsburg - VfL Wolfsburg 1:1
Gol Roberta Gumnego od 4:23